هزینه های بالا برای تماس های بین المللی

هزینه های بالا برای تماس های بین المللی به گزارش تعمیر تلفن به دنبال بروز مشكلاتی كه اخیراً برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان با استفاده از شماره های ویژه اقدام به ایجاد تماس بی پاسخ برای افراد كرده كه قربانی در صورت تماس با این شماره ها متحمل پرداخت هزینه های بالایی خواهد شد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به نقل از شركت ارتباطات سیار ایران، به دنبال تماس های مشتركین با مركز تماس این اپراتور و بیان مشكلات مربوط به تلفن همراه، همراه اول نكات لازم را در مورد ضرورت استفاده از نرم افزارهای اورجینال، عدم دانلود از سایت های غیرمرتبط، نصب آنتی ویروس و به روزرسانی آن و عدم تماس با شماره های ناشناس و مشكوك، اطلاع رسانی كرد.

استفاده از نرم افزارهای اورجینال
استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای غیراورجینال می تواند مشكلات فراوانی را برای صاحبان گوشیهای هوشمند همراه به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید كه امكان كپی برداری از روی نرم افزارها و برنامه های اورجینال وجود دارد كه ممكن است این برنامه ها مخرب بوده و منجر به آلوده سازی گوشیهای هوشمند همراه شوند. بنابراین جهت دانلود و نصب هرگونه برنامه و نرم افزار روی گوشیهای خود، حتماً به اصل بودن آن ها دقت كنید.
این مبحث با عناوین «نكات ایمنی در مورد نصب برنامك روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert. mci. ir جهت بهره برداری، اطلاع رسانی شده است.

عدم دانلود از سایت های غیرمعتبر
با توجه به ایجاد مشكلات فراوان برای كاربران گوشیهای هوشمند همراه در مورد دانلود و نصب برنامه های كاربردی با استفاده از منابع نامعتبر، یادآور می گردد برای دانلود نرم افزارهای مورد نیاز برروی گوشی تلفن همراه فقط با استفاده از منابع شناخته شده و قابل اعتماد اقدام كنید. دانلود و نصب این اپلیكیشن ها با استفاده از كانال های شبكه های اجتماعی و سایر منابع ناشناس می تواند خطر آلودگی تلفن های همراه را به دنبال داشته باشد.

نصب آنتی ویروس و به روزرسانی آن
از آنجا كه در سال های اخیر شیوع گسترده انواع بدافزارها و ویروس ها برروی گوشیهای هوشمند همراه به ایجاد مشكلات فراوانی برای صاحبان این گوشیها منجر گردیده است، بنابراین نصب برنامه های آنتی ویروس یكی از كارهای ضروری جهت جلوگیری از آلوده شدن گوشی و انتشار برنامه های مخرب است.
همچنین در استفاده از این برنامه ها توجه داشته باشید كه همواره از برنامه های آنتی ویروس معتبر بهره برده و مرتباً با انجام به روزرسانی برای این برنامه ها از انجام پروسه صحیح ویروس یابی روی گوشی خود اطمینان حاصل كنید. این مورد با عناوین «باج افزار اندرویدی Double locker» و«آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» در سایت همراه اول عرضه شده است.
عدم تماس با شماره های مشكوك و ناشناس
در پی بروز مشكلاتی كه اخیراً با نام "Wangiri Fraud" برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان با استفاده از شماره های ویژه (premium) اقدام به ایجاد تماس بی پاسخ (Missed Call) برای افراد كرده و قربانی در صورت تماس با این شماره ها (Call back)، متحمل پرداخت هزینه های بالایی خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده تماس بی پاسخ از جانب شماره‏ های بین المللی ناآشنا و نامتعارف، از برقراری تماس مجدد با آن ها جدا خودداری كنید. آگاهی رسانی در رابطه با این مورد در سایت همراه اول با عنوان «با شماره‏ های بین المللی از دست رفته مشكوك تماس حاصل نكنید!» قرار داده شده است.


 

1396/11/07
19:35:23
5.0 / 5
5587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل