وزیر ارتباطات خبر داد

افتتاح سامانه بررسی كیفیت سرویس های ارتباطی در روستاها

افتتاح سامانه بررسی كیفیت سرویس های ارتباطی در روستاها به گزارش تعمیر تلفن وزیر ارتباطات از طریق اندازی سامانه بررسی وضعیت كیفیت ارائه سرویس و اطلاعات ارتباطی در سطح روستاهای كشور در جهت شفافیت در نظام ارتباطات روستایی اطلاع داد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به راه اندازی سامانه بررسی وضعیت كیفیت ارائه سرویس و اطلاعات ارتباطی در سطح روستاهای كشور اظهار نمود: در این سامانه ۶۴ هزار روستا و آبادی تحت پوشش قرار گرفتند و با استفاده از GIS اطلاعات آنها به روز می شود، همینطور سه سرویس ارتباطی ثابت، موبایل و اینترنت در این سامانه مورد بررسی قرار می گیرد.
وی درباره نحوه دریافت اطلاعات از این سامانه توضیح داد: اگر در روستایی هر سه سرویس ارتباطی وجود داشته باشد، با رنگ سبز، اگر دو سرویس موجود باشد با رنگ زرد، اگر یك سرویس در دسترس باشد با رنگ نارنجی و در صورتی كه هیچ یك از سرویس های ارتباطی در روستا موجود نباشد با رنگ قرمز نمایش داده می گردد. هم اكنون از ۵۵ هزار و ۴۷۷ روستایی كه مورد ارزیابی قرار گرفتند، ۳۴ درصد روستاها سبز، ۵۱ درصد زرد، ۱۰ درصد نارنجی و سه درصد قرمز هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر نقش كاربردی خدمات ارتباطی بیان كرد: بازار مصرف فضای مجازی و خدمات ارتباطی را باید به شكلی به كار بگیرید كه روستاییان را توانمند سازد نه اینكه صرفا صرف سرگرم شدن در فضای مجازی شود. سرگرمی یك بحث است اما خدمات مبحث مهم تری است. اگر ما در كنار ارتباطات خدمات را عرضه نكنیم، روستایی را به بازار مصرف تبدیل كردیم.
جهرمی تصریح كرد: همان گونه كه روستاییان هم امروزه اذعان دارند، برای كوچكترین كاری كه بخواهند انجام دهند باید از اینترنت استفاده كنند. ما باید ICT را بعنوان توانمندساز در نظر بگیریم. بردن ارتباطات بدون فعال سازی خدمات معنایی ندارد. ما در برنامه سه ماهه اول ۱۰۰۰ خودپرداز را در روستاها فعال كردیم و با این كار خیلی از رفت وآمدها كاهش پیدا كرده است.
ادامه دارد

 

1396/11/01
14:06:46
5.0 / 5
4937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل