در مهم ترین اخبار اقتصادی امروز بخوانید:

خبر خوش برای خریداران خانه، ربات ها ناتوان از جستجوی پیكر دریانوردان سانچی؟

خبر خوش برای خریداران خانه، ربات ها ناتوان از جستجوی پیكر دریانوردان سانچی؟ تعمیر تلفن: با وجود اینكه روز تعطیل را سپردی كردیم، خبرهای تازه ای در بخش اقتصادی ایسنا منتشر شد؛ از ارسال ربات به اعماق آبهای چین برای ارزیابی شرایط سانچی غرق شده تا اوج نشینی دلار و سكه و وعده آرامش بخش وزارت راه و شهرسازی برای جهشی نبودن قیمت خانه.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، بعد از گذشت ۱۳ روز از حادثه برخورد نفتكش ایران با كشتی چینی و سوختن هشت روزه نفتكش ایرانی با میعانات گازی و نهایتا غرق شدن در آبهای چین، شركت ملی نفتكش اعلام نموده كه ربات ارزیاب برای تصویربرداری از نفتكش سانچی به محل مربوطه رسیده و فردا بامداد به وقت ایران به زیر آب می رود تا بتوانیم از وضعیت سازه و آلودگی، ارزیابی كلی داشته باشیم.
شركت ملی نفتكش اعلام نموده كه این ربات نمی تواند به جستجوی ۲۹ پیكر مفقود شده دریانوردان در این حادثه بپردازد و بعد از تصویربرداری ربات می توانیم در این باره نظر دهیم. همینطور با عنایت به اینكه سه پیكر جان باختگان این حادثه پیدا شده، عملیات دریافت DNA از خانواده های جان باختگان به اتمام رسیده و این نمونه ها باید به كد تبدیل شوند كه این فرآیند در ایران به ۱۲ روز زمان نیاز دارد.
كلنگ زنی پلاسكوی ۱۳ طبقه تا ۱۵ روز دیگر
و اما با عنایت به قرار گرفتن در آستانه سالروز آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسكو بعنوان قلب خیابان جمهوری، بنیاد مستضعفان بعنوان مالك این ساختمان وعده داده كه تا ۱۵ روز دیگر كلنگ پلاسكوی جدید را بر زمین می زند و این ساختمان را در همان محل در ۱۳ طبقه جدید بنا می كند. البته طبق اعلام بنیاد مقرر است ساختمان پلاسكوی شمالی كه تخریب نشده هم تخریب شود چراكه ایمین لازم را ندارد.
خبر خوش برای متقاضیان خرید خانه
وزارت راه و شهرسازی هم امروز اعلام نموده كه مسكن در سال آینده جهش قیمتی ندارد و نیمی از معاملات مسكن كه در بازار فعلی صورت نمی گیرد را مصرف كنندگان واقعی رقم زده اند.
به گفته معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، افزایش ملایمی در قیمت مسكن و تعداد مبایعه نامه ها داریم كه جای نگرانی ندارد. او به متقاضیان خرید مسكن اطمینان داده كه تا سال آینده فرآیند بازار به نفع خریداران مصرفی است و جایی برای سفته بازان نیست، چراكه دولت توانسته هنوز این بازار را خالی از سودآوری های كاذب نگه دارد.
شكایت ایران برای پس گرفتن دارایی های بلوكه شده اش با بهره
امروز در گزارشی ایسنا اعلام نمود كه بانك مركزی ایران به دنبال پس گرفتن دارایی های بلوكه شده در لوكزامبورگ شكایت كرده است. این شكایت ضد واحد كلیراستریم دویچه بورس به منظور پس گرفتن ۴. ۹ میلیارد دلار دارایی به همراه بهره آن است.
این دارایی به ظن حمایت مالی از تروریسم و پرداخت خسارت به قربانیان تروریسم بلوكه شده بود و شامل ۱. ۹ میلیارد دلاری است كه طبق حكم یك دادگاه آمریكایی در سال ۲۰۱۳ باید به شاكیان پرداخت شود و دو میلیارد دلار دیگر در معرض دعوای حقوقی دیگر از جانب شاكیان آمریكایی در آمریكا و لوكزامبورگ است.
دلار و سكه اوج گرفتند
در گزارش دیگری ایسنا تحولات دو شاخص اقتصادی " دلار" و " سكه " را طی هفته اخیر بررسی نموده است. این بررسی نشان داده است دلار و سكه در این مدت در اوج خود طی سال ۹۶ قرار گرفته اند.
دلار ۴۷ تومان جهش در هفت روز را تجربه كرده و با نرخ ۴۴۵۸ تومان داد و ستد شده است. سكه تمام طرح جدید هم بعد از افت و خیزهای متعدد، ركوردشكنی كرد و روی یك میلیون و ۵۱۵ هزار تومان ایستاد. در این بین طلای ۱۸ عیار در هر گرم حدود ۱۴۱ هزار تومان قیمت خورده است.
بنز برای تولید به ایران می آید
همچنین امروز خبر مهمی در بخش خودرو روی خروجی ایسنا قرار گرفت و بر مبنای آن اعلام گردید كه از اوایل سال آینده خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران تولید می شوند كه این مورد را می توان بعنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی دولت تدبیر و امید عنوان نمود.
طبق اطلاعات به دست آمده باید اظهار داشت كه توافقات نهایی بین ایران خودرو و شركت دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران صورت گرفته و از اوایل سال آینده (۱۳۹۷) تولید این محصولات در ایران آغاز می گردد. بر مبنای این گزارش برای سال آینده تولید حدود ۲۵۰۰ دستگاه خودروی بنز پیش بینی شده و مدلهای اقتصادی تر این خودرو در ایران تولید خواهد شد.
تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران با ساخت داخل بالای ۲۰ درصد آغاز خواهد شد و با عنایت به آنكه در حدود دو دهه قبل هم خودروهای سواری بنز در ایران تولید می شد هم اكنون خط تولید این محصول در ایران در حال به روزسانی و آماده سازی است.
بورس بازانی كه گول بانك ها را خوردند و نقره داغ شدند
ایسنا امروز در گزارشی وضعیت سرمایه گذاران خرد كه در بورس سرمایه گزاری نموده و سهام تعدادی از بانك ها و موسسات مطرح را خریده اند اما بعد از گذشت یكی - دو سال پشت درهای بسته مانده اند را بررسی نموده است. چراكه توقف طولانی مدت بعضی از نمادها در بورس و فرابورس ایران سبب شده به جای سهامداران عمده، سهامداران خرد تنبیه شوند، این مورد سبب شده سهامداران خردی كه با وعده های مسئولان بورسی اندك سرمایه شان را به بازار سرمایه آورده اند، از این سرمایه گذاری خود پشیمان باشند.
از میان تعداد زیادی از نمادهای متوقف بورسی ماه هاست نماد چند بانك متوقف و این مورد سبب شده سهامداران خردی كه اندك سرمایه خویش را برای سرمایه گذاری به بازار سرمایه آورده بودند، سرمایه شان تا مدت ها بلوكه شود. چراكه هم اكنون نماد حدودا ۱۳ بانك و موسسه اعتباری در بورس و فرابورس ایران متوقف است و تعدادی از آنها مدت توقف شان به ماه و حتی چند سال می رسد.
به عنوان نمونه نماد بانك صادرات ایران از اواخر تیرماه سال ۱۳۹۵ به دلیل برگزاری مجمع عمومی متوقف گردید و تا امروز نماد این بانك بازگشایی نشده است. همینطور نماد بانك تجارت كه در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس معامله می شد در ۲۷ تیرماه سال جاری متوقف شده و تا امروز باز نشده است. این بانك سابقا در ۱۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۵ بعد از شش ماه توقف، بازگشایی شد، این در حالی بود كه نماد معاملاتی بانك تجارت در ۲۹ تیرماه سال ۱۳۹۵ با قیمت پایانی ۱۰۰ تومان متوقف شده بود و بیش از شش ماه بعد با قیمت ۶۶ تومان باز شد.
مثلث اروپایی؛ سرمایه گذاران پسابرجام در ایران
گزارش دیگری كه در بخش اقتصادی ایسنا مطرح شده حاكی از این است كه در بخش صنعت، معدن و تجارت بعد از برجام ۱۳۹ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۸. ۲ میلیارد دلار در هیأت سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده است كه در این میان اسپانیا، آلمان و ایتالیا كشورهای عمده سرمایه گذار در ایران پسابرجام هستند.
باید اظهار داشت كه در سایه برجام خیلی از كشورهای جهان برای برقراری روابط سرمایه گذاری و تجاری وارد ایران شدند و سرمایه گذاری خارجی در سطح كشور شتاب گرفت و با فرصت های بوجود آمده بعد از برجام ارتقای رتبه ریسك سرمایه گذاری در كشور از هفت به شش رسید.
امتیاز برای تاجران قدیمی
و اما رییس سازمان توسعه تجارت برای تاجر هم خبری در خصوص تغییر مدت اعتبار كارت های بازرگانی دارد. خبری كه بر مبنای آن مقرر است مدت اعتبار كارت های بازرگانی بیشتر شود؛ به گونه ای كه كارت بازرگانی برای تجار قدیمی و باسابقه پنج ساله و برای افراد تازه كار مدت اعتبار كمتری مثلا یك تا دو ساله خواهد داشت.
خسروتاج از مسدود شدن ۱۶۰۰ كارت بازرگانی هم اطلاع داده و تاكید كرده كه برای افزایش صادرات باید كمربندها سفت بست تا بدون افزایش قیمت در بازار داخلی صادرات هم رونق بیشتری بگیرد.1396/10/30
14:59:32
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل