آذری جهرمی در جمع خبرنگاران:

اتفاقات اخیر نقاط ضعف و قوت پیام رسان های داخلی را مشخص كرد

اتفاقات اخیر نقاط ضعف و قوت پیام رسان های داخلی را مشخص كرد تعمیر تلفن: وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه اتفاقات اخیر آزمون خوبی برای پیام رسان های داخلی بود، اظهار داشت: باید تقویت همزمان شبكه ها و تولید رقابت برای خروج از انحصار بعنوان استراتژی مد نظر باشد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در دولت تصمیم گرفته شد از این به بعد هر گونه شكایتی كه دولت از كسب كارهای نوپا مطرح می گردد ابتدا در كمیته ای با حضور معاونت حقوقی رئیس جمهور، نمایندگان وزارت ارتباطات و وزارت كار این مورد بررسی شده و سپس به مراكز قضایی ارجاع شود. این یك تضمین برای بخش كسب و كار نوپا است تا بخشی از موانع انها برطرف شود.
وی اضافه كرد: شبكه ملی اطلاعات شامل سه بخش است، بخش زیر ساخت كه گزارش آن را داده ایم، بخش دوم لایحه خدمات و بخش سوم بخش محتوایی است.
آذری جهرمی با بیان اینكه با موافقت رئیس جمهور مقرر شد ۵۰۰ میلیارد تومان در خلال دو سال پیش رو برای توسعه خدمات و كسب و كارهای نوپا در این فضا تامین گردد، اظهار داشت: این منابع هم می تواند مستقیم در اختیار بنگاه های كار آفرین قرار گرفته و هم می تواند به صندوق سرمایه گذاری های خطرپذیر تزریق شود.
وی ادامه داد: ظرف سه هفته آینده با جمع بندی با مركز فضای مجازی نحوه اقدام در این زمینه اعلام خواهد شد.
وزیر ارتباطات درباره تهیه سند اقتصاد دیجیتال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: قرار شد ظرف یك ماه اینده از جانب وزارت ارتباطات با كمیته ای با حضور سایر وزرا و نمایندگان شورای عالی فضای مجازی تشكیل می گردد تعیین شده و ظرف ۶ ماه آینده توسعه زیرساخت های كشور در حوزه دیجیتال را داشته باشیم.
وی اظهار داشت: به نظر می رسد در لایحه خدمات بتوانیم حركت خوبی داشته باشیم تا از فضای مجازی و دیجیتال برای توسعه كسب و كار استفاده نماییم.
آذری جهرمی درباره بومی سازی شبكه های مجازی اظهار داشت: در موقعیتی كه پیش آمد آزمون خوبی برای پیام رسانهای داخلی بود تا نقاط ضعف و قوت خویش را ببینند. برای تقویت این امر هر كدام از دستگاههای و وزارتخانه ها تكالیفی دارند ما در وزارت ارتباطات وظایف خویش را انجام داده و گزارش آن را هم عرضه كردیم.
وی عنوان كرد: باید تقویت همزمان شبكه ها و هم تولید رقابت برای خروج از انحصار بعنوان استراتژی تولید شبكه های اجتماعی بومی مورد نظر باشد كه برنامه ریزی می نماییم این امر محقق شود.

1396/10/29
18:36:29
5.0 / 5
4854
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل