اختلال در تلفن همراه هنگام وقوع زلزله

اختلال در تلفن همراه هنگام وقوع زلزله به گزارش تعمیر تلفن رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: سیستم مخابراتی كشور امكان فراهم آوری زیرساخت ها و ظرفیت چند برابری در ترافیك تلفن های همراه را دارد اما چون زلزله قابل پیش بینی نیست انجام این كارها هزینه بر است.رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا درباره اینكه اختلال تلفن همراه هنگام وقوع حوادثی مانند زلزله چه صدمه هایی را می تواند به دنبال داشته باشد، اظهار داشت: مانند بحران زلزله این مساله هم می تواند یك بحران دیگری را تولید كند. به نظر می رسد در ساعات اولیه وقوع زلزله ۵۰ درصد كشور برای برقراری ارتباط فعال می شوند و این ارتباطات در نقطه ای كه زلزله رخ داده متمركز می گردد.

وی خاطرنشان كرد: علاوه بر مردم، دستگاه ها و مسئولین هم برای نحوه امدادرسانی و كمك به ناچار از خطوط تلفن همراه استفاده می نمایند و همین مساله حجم ترافیك سنگینی را بوجود می|آورد.

این عضو كمیسیون صنایع مجلس درباره اینكه آیا زیرساخت هایی را می توان برای جلوگیری از این مساله فراهم كرد؟ اظهار داشت: امكان فراهم آوری زیرساخت وجود دارد در واقع كل كشور به ظرفیت چند برابری مجهز می شوند كه تا اتفاقی رخ نداده قابلیت استفاده از این تجهیزات و ظرفیت ها وجود ندارد.

رییس كمیته ارتباطات كمیسیون صنایع مجلس همینطور بیان كرد: همانطور كه می دانیم در مناسبت های مختلف كه ترافیك خطوط ارتباطی وجود دارد سیستم های سیاری پیش بینی می گردد كه بتوانند ارتباطات را تسهیل كنند اما با عنایت به اینكه زلزله قابل پیش بینی نیست امكان برقراری چنین سیستم هایی هزینه بر است.

سبحانی فر در ادامه بیان كرد: خوشبختانه سیستم مخابراتی كشور به گونه ای است كه تا كمتر از ۲۴ ساعت بعد از وقوع چنین حوادثی امكان عادی شدن شرایط در خطوط ارتباطی وجود دارد اما شاید بهتر باشد آموزش های لازم به مردم داده شود تا به نحو مطلوب تری از تلفن های همراه استفاده كنند و امدادگران بتوانند بیشتر تماس برقرار كرده و شرایط را تحت كنترل در آورند. 

1396/10/04
00:17:27
5.0 / 5
5116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل