وزیر ارتباطات تاكید كرد

اپراتور بی جا می كند اطلاعات مشتریان را در اختیار دیگران بگذارد

اپراتور بی جا می كند اطلاعات مشتریان را در اختیار دیگران بگذارد تعمیر تلفن: وزیر ارتباطات با تاكید بر ضرورت حفظ اطلاعات شخصی كاربران توسط اپراتورها اظهار داشت: اپراتور بی جا می كند اطلاعات مشتریانش را در اختیار دیگران می گذارد؛ حتی خودشان هم نباید از این اطلاعات استفاده كنند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز در همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شركت های تابعه با تجلیل از مدیران این وزارتخانه در دوره چهار ساله دولت یازدهم اظهار نمود: در این دوره شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات رشد بی نظیری در حوزه های پهن باند، تولید اشتغال، تسهیل مقررات، تثبیت ساختار وزارت ارتباطات داشتند كه توسط مدیران توانمند این وزارت رقم خورد.
او با اشاره به اینكه هر زمانی ضرورت های خویش را دارد اظهار داشت: در چهار سال دولت دوم تیم جدیدی برای توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات لازم بود و نیازمندیم تا در این عرصه مدیرپروری انجام شود تا در دوره بعدی كار را به جوانان بسپاریم.
وی ادامه داد: بنا داریم كه از معاونان و مدیران مجموعه وزارت ارتباطات برای انجام امور استفاده نماییم. همینطور استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان را در برنامه داریم.
آذری جهرمی با انتقاد از برخی اقدامات اپراتورها در زمینه در اختیار گذاشتن اطلاعات كاربران در اختیار شركت های تبلیغاتی اظهار داشت: اپراتور بی جا می كند اطلاعات مشتریانش را در اختیار دیگران می گذارد. حتی خودشان هم نباید از این اطلاعات استفاده كنند.
آذری جهرمی با اشاره به ضرورت حفظ حقوق مصرف كنندگان در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار نمود: باید به خواسته های مردم توجه شود. مردم دسترسی ارزان، پرسرعت و امن را نیاز دارند كه ما موظفیم كیفیت آن را تضمین نماییم. نخستین ابزار ما برای تضمین كیفیت افكار عمومی است.
وی همینطور با بیان این كه حق الناس برگردن ماست، اظهار داشت: به رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دستور دادم، سرشماره های اصلی یك اپراتور را كه برای مردم با استفاده از ارسال پیامك های زیاد تولید مزاحمت می كرد متوقف كند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به قضیه لو رفتن دیتابیس یك اپراتور و این كه قضایا را گردن همدیگر می انداختند، اظهار داشت: اگر در هر كجای دنیا این اتفاق می افتاد، مطمئنا به تبع آن اتفاقات بدی برای مسئولان مربوطه می افتاد. ما در عرصه حریم خصوصی مردم شرعا و قانونا مدیونیم. در این حوزه هیچ گذشت و كوتاهی قابل قبول نیست.
آذری جهرمی با بیان این كه در برخورد با تخلفات، قوه قضاییه هم همراهی می كند، اظهار نمود: چرا نباید وقتی یك اپراتور تخلف می كند، پرونده شان را به قوه قضاییه ارجاع دهیم.
وی همینطور با بیان این كه ما می خواهیم تا برنامه ششم به اهدافی كه تعیین كرده ایم برسیم، ادامه داد: این كه هر كسی از شبكه ملی اطلاعات تفسیری داشته باشد، برای ما قابل قبول نیست، چون كه در این حوزه قوه مجریه اهدافی را با عنوان سند تبیین الزامات شبكه ملی اطلاعات تدوین و تعیین كرده است كه ما طبق این سند پیش می رویم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه شبكه ملی اطلاعات زیرساخت اقتصاد دیجیتال و تولید اشتغال خواهد بود، اظهار داشت كه زیربنای توسعه آینده صنعت ICT در كشور همینطور شبكه ملی اطلاعات خواهد بود.
وی اضافه كرد: تلاش سازمان تنظیم مقررات ارتباطات این است كه تا آخر دهه فجر تمام شهرهای ما به نسل سه و چهار اینترنت متصل بشوند. نیاز مردم از ارتباط به اتصال تبدیل گشته است كه این نیاز برای همه مردم یكسان است.
آذری جهرمی با اشاره به مدل خصوصی توسعه ارتباطات در مناطق روستایی كه توسط وزارت ارتباطات پیگیری شده است، بیان كرد: مردم از این خدمات رضایت ندارند و ما مكلفیم بنابر برنامه ششم توسعه برای روستاهای بالای 20 خانوار، چهار سرویس اساسی همچون سلامت و دولت الكترونیكی را فراهم نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه مدیران ICT از این به بعد نماینده وزیر در استان ها هستند، اظهار داشت: مدیران ما در استان ها باید پاسخگوی مردم باشند. این كه مخابرات خصوصی شده و دیگر در اختیار دولت نیست، نباید اینگونه تلقی شود كه ما ابزارهای نظارتی و قانونی را برای كنترل آن نداریم. اینها باید امكانات را برای مردم فراهم نمایند. مخابرات استان ها موظفند با مدیران ICT بعنوان ارشدشان هماهنگی لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به طرح مشتركی با وزارت كار برای تولید اشتغال در استان ها، اظهار نمود: در طرح تكاپو در دو عرصه پارك فناوری سجاد و كریدوری جدید در منطقه ویژه اقتصادی پیام فعالیت هایی را در دست انجام داریم. مدیران استانی باید جوانان نخبه این حوزه را دریابند و حمایت كنند.
آذری جهرمی افزود: ما در حوزه كسب وكارهای نوپا باید مراكز حمایت از كسب وكارها را در همه استان ها تولید نماییم و مشاوره حقوقی و كسب وكاری به آنها بدهیم تا بتوانیم اتصال سرمایه گذاران و خلاقیت ها را به وجود بیاوریم.
در ادامه این مراسم كه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شد از مسئولان و مدیران پیشین این وزارتخانه تقدیر و تشكر به عمل آمد و احكام مسئولان جدید در حوزه های مختلف مدیریتی و معاونتی این وزارت ارائه شد.1396/10/03
15:04:20
5.0 / 5
4851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل