نتایج یك بررسی دانشگاهی؛

صد هزار تصادف رانندگی به علت بازی با موبایل

صد هزار تصادف رانندگی به علت بازی با موبایل به گزارش تعمیر تلفن نتایج یك بررسی در دانشگاه پردوی آمریكا نشان داده است بازی پوكمون گو عامل وقوع بیش از صدهزار تصادف رانندگی در ایالات متحده بوده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر نقل از گیزمودو، تحقیقی كه توسط دو نفر از اساتید دانشگاه یاد شده با هدف پی بردن به تاثیر این بازی بر روی تصادفات ترافیكی صورت گرفته نشان داده است كه از سال ۱۹۸۸ مرگ ومیر ناشی از تصادفات رانندگی در آمریكا به طور منظم در حال كاهش بوده و از ۴۲۱۳۰ نفر در سال ۱۹۸۸ به ۲۹۸۶۷ نفر در سال ۲۰۱۱ كاهش یافته است.
اما در سال های بعد این وضعیت تغییر یافته و بر مبنای آمار اداره ملی ترافیك بزرگراه های آمریكا این رقم در سال ۲۰۱۴ حدود ۷. ۲ درصد افزایش یافته است. این روند افزایشی در سال های بعد ادامه یافته و آمار مرگ و میر در سال ۲۰۱۶ به ۳۷۴۶۱ نفر رسیده است.
استفاده همزمان از گوشی تلفن همراه در حین رانندگی عامل اصلی تصادفات تشخیص داده شده است. در این تحقیق داده های تصادفات منجر به مرگ و میر از اول مارس ۲۰۱۵ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ بررسی شده است. بازی پوكمون گو در ۶ جولای ۲۰۱۶ عرضه شد و در عرض یك ماه بیش از ۱۰۰ میلیون بار بارگذاری شد.
در این تحقیق افزایش تصادفات بر اثر استفاده از این بازی هم ثابت شده و بعنوان مثال تصریح شده میزان وقوع تصادفات در شعاع ۱۰۰ متری محل هایی موسوم به Pokéstop حدود ۲۶. ۵ درصد بیشتر بوده است. Pokéstop محلی بر روی نقشه بازی پوكمون گو است كه در آنها شخصیت های مجازی این بازی قابل مشاهده و شكار كردن هستند. همین بررسی نشان داده است با كاهش تب این بازی و كاسته شدن از تعداد كاربران آن از تعداد سوانح رانندگی و خسارات وارده به افراد هم كاسته شده است.
 

1396/09/07
00:13:14
5.0 / 5
5653
تگهای خبر: اپلیكیشن , گوشی تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل