همزمان با نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

رونمائی از سکوی توسعه نوآوری و فناوری صنعت پتروشیمی کشور

رونمائی از سکوی توسعه نوآوری و فناوری صنعت پتروشیمی کشور به گزارش تعمیر تلفن، آیین رونمایی از سکوی توسعه نوآوری و فناوری صنعت پتروشیمی کشور با عنوان «پتروآفرین» همزمان با بیست وهشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور فعالان این حوزه برگزار می گردد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، این رویداد به همت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور صنعتگران پتروشیمی، محققان و شرکتهای دانش بنیان برگزار می شود.
بنا به نام گذاری سال ۱۴۰۳ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، لزوم پشتیبانی از فناوران و شرکتهای دانش بنیان با هدف تقویت و رشد تولید کشور بر پایه علوم و فناوری های نوظهور دوچندان شده است. صنعت پتروشیمی همچون مهم ترین صنایع پیشران کشور است که نقش بسزایی در توسعه اقتصاد و ارزآوری برای کشور ایفا می کند. به علت کامل نبودن زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی در کشور، خیلی از خوراک های پتروشیمی از خارج از کشور وارد شده و این امر منجر به خام فروشی یا حداقل نیمه خام فروشی محصولات پتروشیمی در ایران شده است.
مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری همراه با ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در نظر دارد تا با تمرکز بر این صنعت راهبردی، ضمن بررسی و شناسایی چالش های موجود، به شبکه سازی میان دانش بنیان های کشور و صاحبان صنایع پتروشیمی کمک نماید.
این امر به وسیله ابزارهای حمایتی کشور که در اختیار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان قرار دارد، شامل اعتبارات در نظر گرفته شده در قانون جهش تولید دانش بنیان، ساخت بار اول، اعطای تسهیلات و تضامین با عاملیت صندوق نوآوری و شکوفایی و... صورت خواهد گرفت.
در پتروآفرین با نگاه دقیق به نیازهای اساسی و مشترک مجتمع های صنعتی پتروشیمی کشور و نیازهای بازار حال و آینده پایین دستی زنجیره ارزش پتروشیمی و با بکارگیری توان دانشمندان متخصص صنعت پتروشیمی و شرکتهای دانش بنیان، گام هایی اساسی در راه توسعه فناوری های راهبردی، ساخت تجهیزات و دانش طراحی در این صنعت برداشته می شود.
همچنین، شرکت ملی پتروشیمی ایران با شبکه سازی میان مجتمع های پتروشیمی خصوصی و دولتی توسط معاونت پژوهش و فناوری و خودکفایی و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، هدایت علمی و اجرایی این طرح را به عهده خواهد داشت.
مراسم افتتاحیه سکوی پتروآفرین در نخستین روز از بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور مسؤلان و بازیگران صنعت پتروشیمی کشور و شرکتهای دانش بنیان فعال در این عرصه برگزار می شود. در این مراسم نمایندگانی از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته حضور خواهند داشت و به تبادل نظر در این حوزه خواهند پرداخت.
از اهداف پتروآفرین میتوان به مواردی همچون بومی سازی زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی، رفع چالش ها و نیازهای اساسی صنعت پتروشیمی در حوزه تجهیزات، استفاده از سازوکار اعتبار مالیاتی ذیل قانون جهش تولید دانش بنیان، اعطای تسهیلات و حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و بهره گیری از ارتباطات بین المللی معاونت علمی در جهت تقویت همکاریهای فناورانه بین المللی اشاره نمود.
همینطور همراه با این رویداد، قرارداد ساخت بار اول یکی از تجهیزات موردنیاز در صنعت پتروشیمی میان یک شرکت دانش بنیان و یک مجتمع پتروشیمی منعقد خواهد شد و از فراخوان جدید ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته با عنوان «جمع آوری کربن» رونمایی خواهد شد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این رویداد(رونمایی از پتروآفرین)، ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، از ساعت ۱۳: ۳۰ تا ۱۶: ۳۰ در سالن کنفرانس شماره یک در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
منبع:

1405/11/08
19:43:07
0.0 / 5
258
تگهای خبر: ارتباطات , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل