کنترل ۱۰۰ پهپاد به دست تنها یک نفر!

کنترل ۱۰۰ پهپاد به دست تنها یک نفر! تعمیر تلفن: نتایج یک پژوهش چهار ساله بتازگی توسط پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان انتشار یافته است تا نشان دهد چگونه یک انسان می تواند به تنهایی 100 پهپاد را کنترل کند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان(OSU) بتازگی مطالعه ای را منتشر نموده اند که نشان میدهد این امکان وجود دارد که یک نفر به تنهایی ۱۰۰ پهپاد یا بیشتر را فرماندهی کند.
به نقل از آی ای، این مطالعه که در مجله Field Robotics انتشار یافت، نشان داد که چگونه یک نفر می تواند بدون این که در معرض اختلال قرار بگیرد، بر ربات های زمینی و هوایی خودمختار نظارت کند.
بگفته پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان، این یافته ها گامی مهم به سمت استفاده کارآمد و اقتصادی از گروه پهپادها در نقش های مختلف، از اطفاء آتش سوزی گرفته تا تحویل بسته ها و واکنش به بلایای طبیعی در محیط های شهری را نشان میدهد.
جولی آدامز از کالج مهندسی دانشگاه ایالتی اورگان اظهار داشت: ما هنوز استفاده از تعداد زیادی از پهپادهای مخصوص تحویل کالاها را در ایالات متحده نمی بینیم، اما شرکت هایی هستند که آنها را در کشورهای دیگر مستقر کرده اند. استقرار پهپادهای تحویل در مقیاس تجاری منطقی است، اما نیاز به فردی دارد که مسئولیت تعداد بسیار زیادی از این پهپادها را بر عهده بگیرد. من نمی گویم کار ما یک راهکار نهایی است که نشان میدهد همه چیز خوب است، اما نخستین گام به سمت تسهیل این نوع سیستم است.
مطالعه پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان از برنامه تاکتیک های تهاجمی ازدحام فعال(OFFSET) متعلق به آژانس پروژه تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا(دارپا) برخاسته است.
آیا دوست دارید فرمانده یک دسته پهپاد باشید؟
پژوهشگران طی چهار سال مجموعه ای از ۲۵۰ وسیله نقلیه خودران (پهپادهای هوایی چند ملخه و کاوشگرهای زمینی) را برای جمع آوری اطلاعات در مناطق شهری که ساختمان ها در آنها افق دید و ارتباطات ماهواره ای را مختل می کنند، مستقر کردند.
به گزارش پژوهشگران، از این گروه ها در سایت های آموزشی شهری نظامی برای جمع آوری اطلاعاتی استفاده شده است که پتانسیل افزایش ایمنی سربازان و غیرنظامیان آمریکایی را دارد.
آدامز، معاون مدیر سیستم های مستقر و سیاست در مؤسسه رباتیک و سیستم های هوشمند دانشگاه ایالتی اورگان می گوید: این پروژه مستلزم استفاده از فناوری های آماده و ایجاد استقلال مورد نیاز برای استقرار آنها ازطریق یک انسان بود.
وی ادامه داد: این کار همین طور نه فقط مستلزم توسعه سیستم ها و نرم افزارهای مورد نیاز بود، بلکه همین طور رابط کاربری برای آن فرمانده باید تعریف می شد تا به یک انسان اجازه دهد این سیستم های زمینی و هوایی را به نحو شایسته کنترل کند.
تلاش پژوهشگران این دانشگاه عاقبت به توسعه یک رابط واقعیت مجازی به نام I۳ منجر گردید که به شخص فرمانده اجازه می دهد تا انبوهی از پهپادها را در سطح بالا کنترل کند.
آدامز اظهار داشت: فرماندهان بصورت فیزیکی هر وسیله نقلیه را هدایت نمی کردند، برای اینکه یک انسان به تنهایی نمی تواند این تعداد وسیله نقلیه را کنترل کند.
ایده این است که فرمانده بتواند یک برنامه را برای اجرا انتخاب نماید و بتواند مانند یک مربی فوتبال، تنظیمات جزئی را اعمال نماید.
داده های عینی از آزمایشات این سیستم نشان داد که یک انسان می تواند این سیستم ها را در محیط های مختلف مدیریت کند، چیزی که نتایج بسیار گسترده ای فراتر از این پروژه دارد.
این مطالعه در چندین مرکز آموزش جمعی وزارت دفاع آمریکا انجام شد و با ورود وسایل نقلیه اضافی در هر ۱۰ دقیقه در طول هر تمرین میدانی چند روزه، میزان استرس و حجم کاری فرماندهان بررسی گردید.
بیش از ۱۰۰ وسیله نقلیه برای ارزیابی میزان بار کاری فرماندهان در آخرین تمرین میدانی مورد استفاده قرار گرفت. به گزارش پژوهشگران این مطالعه، سنسورهای فیزیولوژیکی اطلاعات را به الگوریتمی تغذیه می کنند که بار کاری را برمبنای سطوح کانال حسی و بار کاری کلی تخمین می زند.
آدامز می گوید: فرمانده توانست ماموریت ها را که اغلب در وضعیت دمایی و وزش باد شدید و چالش برانگیز انجام می شد، با موفقیت انجام دهد.
این مطالعه در مجله Field Robotics انتشار یافته است.1402/11/22
15:10:46
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل