وزیر ارتباطات:

به آمازون و ای بی نیاز نداریم

به آمازون و ای بی نیاز نداریم به گزارش تعمیر تلفن، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر در کشور کسی احساس نیاز به پلت فرم های جهانی مثل آمازون و Ebay ندارد؛ چونکه به همت جوانان مستعد کشور نسبت به آنها بی نیاز شدیم.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز بامداد در مراسم افتتاحیه اولین همایش و نمایشگاه بین المللی صنعت پست، تجارت الکترونیک، لجستیک هوشمند و صنایع وابسته که در شبستان مصلی تهران انجام شد با اشاره به کسب و کارهای اینترنتی اظهار داشت: همانگونه که قبلاً اشاره شده کسب و کارهای اینترنتی یا اقتصاد دیجیتال درکشور ما زودتر آغاز شد و ما جز کشورهای پیشرو در اقتصاد دیجیتال هستیم۔
وی اضافه کرد: هم اکنون ۹۸ درصد پول ها بصورت الکترونیکی جابه جا می شود و درنتیجه پیشرفت این پروسه به زیر ساخت ها و مقدمات نیاز دارد ۔
زارع پور با اشاره به این که در حال حاضر جز کشورهای برتر در اقتصاد دیجیتال هستیم افزود: نخستین نیازمندی های اقتصاد دیجیتال زیر ساخت است. نه فقط در شهرها بلکه در روستاها جز چند کشور دنیا هستیم که به اقتصاد دیجیتال رسیده است۔
وی افزود: در حال حاضر ۴ هزار روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند یعنی نزدیک ۹۲ درصد به اینترنت پرسرعت متصل شدند و تا آخرسال هیچ روستای بالای ۲۰ خانواری نداریم که به اینترنت دسترسی ندارند۔
وزیر ارتباطات اظهار داشت: الحمدالله در عرصه سکوها و پلت فرم های داخلی ما جزو کشورهایی هستیم که پلت فرم های بومی خودرا داریم و هم اکنون نیاز کشور در خرید و فروش برخط بوسیله پلت فرم های داخلی به انجام می رسد.
وی در ادامه اظهار داشت: لجستیک قابل اتکا و هوشمند از دیگر زیرساخت های مورد نیاز است و بحث تضمین کالا و و حساب امانی هم از موارد مورد توجه است که ما موضوع حساب امانی را پیگیری می نماییم. بخش خصوصی دراین زمینه اقداماتی انجام داده است اما در بخشنامه سال قبل بانک مرکزی موظف به ایجاد حساب امانی شد.
زارع پور با اشاره به این که به سبب وجود پلت فرم های بومی قوی در عرصه تجارت الکترونیکی، کسی در کشور احساس نیاز به خدماتی چون آمازون و Ebay ندارد اظهار داشت: ما پلت فرم های بومی قوی در عرصه تجارت الکترونیکی داریم و باید به افرادی که برای این مساله تلاش نموده اند، سرداران استقلال کشور گفت. یک عده در میدان جنگ جنگیدند تا خاک ما به دشمن نرسد و یک عده از جوانان نخبه ما نیز تلاش نموده اند تا در فضای مجازی به دشمن نیازمند نشویم و خاکمان را در این فضا به آنها ندهیم.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات حامی شرکت های دانش بنیان درحوزه فناوری اطلاعات و زیر ساخت و پلت فرم است و به بومی سازی های داخلی توجه بسیار داریم.
وی اضافه کرد: در روز جهانی ارتباطات نمایشگاهی ازتجهیزات تولید داخل که در ۲۰ ماه گذشته بومی سازی شده بود داشتیم این مساله خیلی خوب است چونکه درحوزه بومی سازی اولویت های جدیدی انجام دادیم و شرکتها در این زمینه حمایت می شوند.
زارع پور اضافه کرد: قابلیت اتصال متقابل بین پیام رسان ها افتتاح شد. این توانایی خوبی است که در حال حاضر در کلاس جهانی اتحادیه اروپا آنرا به قانون تبدیل نموده و از ۶ یا ۷ ماه دیگر در اروپا برای تمام سکوها و پلت فرم های جهانی اجرائی می شود۔ ما این کار را شروع کردیم. دیگر مردم نیاز ندارند چند پیام رسان در گوشی خود متصل کنند بلکه یک پیام رسان کافی است۔
وی در ادامه اظهار داشت: با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید ازجمله هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و … امیدواریم شاهد پست هوشمند نیز باشیم. ما فاصله داریم تا به پست هوشمند برسیم. باید حداکثر استفاده خود از تکنولوژی های جدید را داشته باشیم تا درنهایت خدمت قابل اتکا به مردم ارائه بدهیم.
زارع پور به پروژه فیبر نوری اشاره نمود و اضافه کرد: در حوزه فیبر نوری هم تا الان سه میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفتند و در نظر داریم تا انتهای سال ۸ الی ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش قرار بگیرند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در برنامه هفتم اشاره شده که ترافیک داخلی باید به ۷۰ درصد برسد، ما پیشنهاد کردیم و این بند حذف شد ما با نیاز کشور برنامه ریزی می نماییم وظیفه ما این است که خدمات باکیفیت برای مردم فراهم نماییم چه داخلی و چه خارجی که طبق قواعد جمهوری اسلامی ایران در کشور فعالیت کند. زارع پور افزود: وظیفه اصلی ما ارائه خدمات باکیفیت برای مردم ما است که در این راه داریم قدم بر می داریم برای نخستین بار در قانون برنامه هفتم توسعه که امروز هم در دولت تصویب گردید فصل جدا برای بخش ارتباطات، فناوری اطلاعات، شبکه ملی اطلاعات و هوشمند سازی پیش بینی شد. وی ادامه داد: در برنامه هفتم بندهای خوبی پیش بینی شده که امیدواریم زمینه رشد و پیشرفت صنعت ارتباطات در کشور را فراهم آورد. زارع پور در ادامه درباب تنظیم ساعت تلفن همراه اظهار داشت: در شهریور سال قبل بحث عدم تغییر ساعت را در سایت یانا که سایت بین المللی تنظیم ساعت است، بارگذاری شد و از ثانیه های اول تغییر نمود. در سال ۱۴۰۲ هم تمام سرورهای جهانی ساعت دقیق را نشان می دهند بدین سبب موضوع عدم تطابق تغییر ساعت در تلفن همراه مساله نرم افزاری برخی گوشیها است. وی افزود: تعدادی از مدلهای گوشی نیاز به به روزرسانی دارند که کارخانه تولید کننده گوشی باید آنرا انجام دهد. هم اکنون شاید بالای ۹۰ درصد گوشیها این روز رسانی را انجام داده اند و در بعضی از مدلهای گوشی که عمدتا سامسونگ هستند این به روز رسانی انجام نشده است. ما همچنان در حال رایزنی هستیم اما متولی اصلی این مساله وزارت ارتباطات نیست.


منبع:

1402/03/09
10:37:57
0.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل