سرقتی که مشترکان تلفن را به دردسر انداخته است

سرقتی که مشترکان تلفن را به دردسر انداخته است تعمیر تلفن: تجهیزات مخابراتی بسیار گرانقیمت هستند و در برخی از موارد برای تامین آن از بازار، منابع مالی بسیاری مورد نیاز است که بگفته مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، در تامین آن با مشکل رو به رو هستیم و باتوجه به بحث تحریم ها، حل مشکل سرقت کابل های تلفن زمان بر شده است.محمدرضا بیدخام - مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران- در گفت و گو با ایسنا درباره ی سرقت کابل های تلفن اظهار داشت: شرکت مخابرات یک شبکه گسترده ارتباطی در تمام کشور است که بیشتر خدمات، سرویس ها و کسب وکارها به این حوزه بصورت مستقیم و غیر مستقیم وابسته است.

وی اضافه کرد: خیلی از اپراتورهای ثابت و همراه، بیشتر زیرساخت هایشان را از شرکت مخابرات ایران تامین می کنند، اما متأسفانه طی چند سال اخیر سرقت و تخریب تجهیزات مخابراتی به یکی از اشکالات جدی برای مخابرات تبدیل گشته که سالیانه میلیاردها تومان خسارت های مادی و معنوی به این سازمان وارد میکند و سبب نارضایتی مشتریان و همه ذی نفعان شرکت شده است.

بیدخام در ادامه سخنانش اظهار داشت: همانگونه که می دانید زیرساخت های ارتباطی تلفن ثابت و همراه برای اپراتورهای دیگر را هم ما تامین می نماییم و اگر تخریبی صورت بگیرد، موجب لطمه رسیدن به همه اپراتورها و خسارت هایی برای همه آنها بدنبال خواهد داشت. ما برای حل این مشکل جلسات مختلفی و کارگروه های مشترکی با نیروی انتظامی داشتیم تا بتوانیم این سرقت ها را به حداقل ممکن برسانیم که نتایج بسیار خوبی را بهمراه داشته است.

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران همین طور بیان کرد: بحث ایمن سازی تجهیزات مخابراتی را از چند سال قبل آغاز نموده ایم و در دستور کار مخابرات قرار گرفت. متأسفانه سرقت ها از حاشیه شهرها به داخل شهرها وارد شده که در نتیجه ارتباطات مناطق شهری گرفتار مشکل شده و خسارت های زیادی را برای شرکت مخابرات به دنبال داشته است. امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده توسط دستگاه های نظارتی، شاهد کاهش این سرقت ها باشیم برای اینکه زمانی که شرکت مخابرات با تخریب و سرقت ها با مشکل رو به رو می شود، خیلی از کسب وکارها بصورت مستقیم و غیرمستقیم لطمه می بینند و مبتلا به اختلال می شوند.

وی در پاسخ به این پرسش چرا مدت زمان حل مشکل ایجاد شده بواسطه کابل های مخابراتی و وصل شدن ارتباط مشترکان که بعضا، از یک ماه تا ۶ ماه عنوان شده است، توضیح داد: تجهیزات مخابراتی بسیار گرانقیمت است و در برخی از موارد در بازار برای تامین آن منابع مالی بسیاری مورد نیاز است که در تامین آن با مشکل رو به رو هستیم و باتوجه به بحث تحریم هم زمان بر شده است. حتی مکان هایی وجود دارد که نزدیک به ۱۷ بار سرقت کابل تلفن انجام شده است و تامین تجهیزات، متریال و ملزومات منابع مالی خاص خودرا می خواهد.

منبع:

1401/12/27
16:43:05
0.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل