اثر تحریم های آمریکا مقابل هواوی ضعیف شد

اثر تحریم های آمریکا مقابل هواوی ضعیف شد به گزارش تعمیر تلفن، غول فناوری هواوی تکنولوژیز چین ثابت ماندن درآمد سال 2022 خویش را اعلام نمود که نشان داده است کاهش فروش این شرکت به سبب تحریم های آمریکا، متوقف شده است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، با توجه به این که میزان فروش هواوی تنها ۰.۰۲ درصد افزایش داشت، اریک شو، رییس هیات مدیره چرخشی این شرکت در نامه سال نو که این شرکت سالانه منتشر می کند و در آن آمار مالی مذکور اعلام شد، همچنان خوش بینی خودرا حفظ کرد.

شو در این نامه که خطاب به کارکنان هواوی بود و برای رسانه ها انتشار یافت، اعلام نمود: محدودیت های آمریکا حالا به استاندارد جدید ما تبدیل گشته است و به کسب وکار عادی خود برگشته ایم.

به گفته رییس هیات مدیره هواوی، انتظار می رود درآمد سال ۲۰۲۲ این شرکت، به ۶۳۶.۹ میلیارد یوان (۹۱.۵۳ میلیارد دلار) برسد که افزایش بسیار اندکی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ نشان میدهد که درآمد این شرکت به ۶۳۶.۸ میلیارد یوان رسیده بود و فروش سالانه اش تحت تاثیر تحریم های آمریکا، ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده بود.

درآمد سال ۲۰۲۲ هواوی همچنان پایین تر از رکورد ۱۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ است. در آن سال، این شرکت بزرگترین فروشنده تلفن های هوشمند اندرویدی در سراسر جهان بود. اما دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور وقت آمریکا، در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانی های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری مقابل هواوی را اعلام و استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید گوگل برای تلفن های هوشمند جدید را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این تحریم ها موجب شد فروش گوشیهای هواوی به شدت کاهش پیدا کند و درآمد این شرکت از تجهیزات شبکه و واحد ابری ادامه یافت. هواوی سرمایه گذاری مستمری در بخش خودروی برقی داشته است.
1401/10/10
11:27:04
0.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل