حملات هكری به زیرساخت های مهم آمریكا

حملات هكری به زیرساخت های مهم آمریكا به گزارش تعمیر تلفن بررسی های نهادهای فدرال در آمریكا نشان داده است هكرها از ماه می گذشته به صنایع هسته ای و هواپیمایی، بخش های انرژی و آب و همینطور برخی صنایع و كارخانه های كلیدی این كشور حمله كرده اند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از انگجت، حملات یادشده تا بدان حد جدی بوده كه پلیس فدرال آمریكا و وزارت امنیت داخلی این كشور با ارسال ایمیل هایی به برخی شركت ها و موسسات آمریكایی كه بیش از بقیه در معرض خطر بوده اند به آنها اخطار داده و راهكارهایی را برای در امان ماندن از حملات هكری اعلام كرده اند.
در این ایمیل ها تصریح شده كه گروهی از جاسوسان سایبری موفق به نفوذ به بعضی از شبكه های این شركت ها و مجموعه ها شده اند. با اینكه جزئیات این حملات و میزان موفقیت آنها افشا نشده، اما در یك مورد این حملات به نفوذ به یك ژنراتور تولید برق انجامیده است.
هكرها با ارسال ایمیل های آلوده و حاوی لینك به وب سایت های دارای كدهای معیوب توانسته اند كارمندان بعضی از این مجموعه ها را فریب دهند و اطلاعات ورود به شبكه های رایانه ای آنها را به دست آورند. همینطور هكرها از همین طریق اطلاعات متنوعی را در مورد فعالیت های شركت های یادشده جمع آوری كرده اند.
تحقیقات اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریكا از افزایش تعداد حملات صورت گرفته به شركت های آمریكایی و اروپایی خبر می دهد و البته كیفیت و كمیت حملات سرقت شده از این طریق افشا نشده است. رابرت لی مدیر موسسه امنیتی دراگوس كه در این زمینه با نهادهای دولتی آمریكایی همكاری داشته مدعی شده كه دولت روسیه در این حملات دست داشته است. البته مقامات دولتی ایالات متحده در این زمینه سكوت كرده اند.
 

1396/08/01
21:49:36
5.0 / 5
5408
تگهای خبر: رایانه , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل