رییس سازمان فضایی ایران در گزارش تعمیر تلفن

گامهای سازمان فضایی برای ایجاد منظومه ماهواره ها

گامهای سازمان فضایی برای ایجاد منظومه ماهواره ها به گزارش تعمیر تلفن، رئیس سازمان فضایی ایران از جزئیات برنامه های این سازمان در زمینه منظومه ماهواره ای اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این طرح با همکاری شرکتهای دانش بنیان خواهد بود.


دکتر حسن سالاریه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اجرای طرح منظومه ماهواره ها یکی از برنامه های در دستور کار سازمان فضایی است، اضافه کرد: سازمان فضایی ایران در مورد ساخت منظومه های ماهواره ای برنامه مشخصی را دنبال می کند. با عنایت به تعداد بالای مورد نیاز در منظومه ماهواره ای یکی از مهم ترین پیش نیازها توانمندسازی بخش خصوصی و شکل گیری و فعال سازی شرکتهای دانش بنیان فعال در این عرصه و افزایش سرمایه گذاری روی آنها است. بدین منظور سازمان فضایی از راه اجرای مناقصات و فراخوان هایی برای طراحی و ساخت ماهواره و یا عرضه تصاویر فضا پایه حاصل از ماهواره های بومی و یا خدمات اینترنت اشیاء، شرکتهای خصوصی فعال در قسمت طراحی و ساخت ماهواره بخصوص میکرو و نانو ماهواره ها را شناسایی و فعال می کند. این شرکت ها به مرور بزرگ می شوند و قابلیت خواهند داشت که به صورت فردی یا کنسرسیوم در پروژه های بزرگی نظیر منظومه های پهن باند خدمات اینترنت، حضور داشته باشند.

وی افزود: برای این منظور بزودی برای رسیدن به یک منظومه ماهواره ای با قابلیت عرضه خدمات اینترنت اشیاء (IOT) از سوی سازمان، مناقصه ای برای ورود بخش خصوصی به این عرصه برگزار می شود.

سالاریه اظهار نمود: گام بعدی ماهواره های باند پهن است که حتما در این بخش به همکاریهای بین المللی نیاز داریم. اجرای این طرح منجر به عرضه اینترنت خواهد شد. الان درحال تکمیل مطالعات تعریف مأموریت و شناسایی گلوگاه های تکنولوژی مربوطه هستیم. همینطور درحال پیگیری مذاکراتی با کشورهای علاقمند به همکاری هستیم. طبیعتاً با رشد شرکتهای دانش بنیان حوزه فضایی ایران و پیشرفت مطالعات و مذاکرات مذکور در این عرصه هم می توانیم با قدرت، حرکت و نقش آفرینی نماییم.

رئیس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: مشارکت بین المللی در زمینه طراحی و ساخت منظومه های پهن باند از سه جنبه مهم می باشد، اول این که به لحاظ اقتصادی عرضه سرویس پهن باند بخصوص در ارتفاع پایین به مشتریان بین المللی نیاز دارد، چونکه این سرویس به صورت محلی صرفاً قابلیت عرضه ندارد یا به بیان دقیق تر اقتصادی نیست، دوم این که به لحاظ تعداد زیاد ماهواره مورد نیاز و ظرفیت محدود حال حاضر کشور در ساخت ماهواره، نیاز است که از مشارکت و همکاری کشورهای توانمند در این عرصه بهره ببریم. سوم به لحاظ تعداد بالای پرتاب و مدارگذاری و توانمندی حال حاضر کشور از نظر تعداد پرتاب در یک سال لازم است باز هم از مشارکت بین المللی بهره مند شویم.
1401/09/04
13:36:31
0.0 / 5
79
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل