خروج آمازون از باشگاه شرکت های تریلیون دلاری

خروج آمازون از باشگاه شرکت های تریلیون دلاری تعمیر تلفن: سقوط ارزش سهام آمازون، ارزش بازار این فروشگاه اینترنتی را برای اولین بار از سال 2020، به پایین یک تریلیون دلار رساند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، ارزش سهام آمازون روز سه شنبه با ۵.۵ درصد کاهش، در ۹۶.۷۹ دلار بسته شد و ارزش بازار این شرکت را به ۹۸۷.۴ میلیارد دلار رساند. ارزش سهام آمازون در پایین ترین حد خود از آوریل سال ۲۰۲۰ بسته شد و از شروع سال میلادی جاری تاکنون، ۴۲ درصد نزول کرده است. ارزش بازار آمازون ۱۸ نوامبر گذشته، به اوج ۱.۹ تریلیون دلار صعود کرده بود.

ارزش سهام آمازون به مدت پنج روز متوالی کاهش داده و طی این مدت، ۲۰ درصد افت کرده است. در مقابل، شاخص نزدک ۱۰۰ روز سه شنبه، یک درصد کاهش داشت.

افت اخیر سهام آمازون بعد از انتشار گزارش درآمدهای این شرکت در هفته گذشته روی داد. آمازون ضعیف ترین رشد درآمد سه ماهه تعطیلات در تاریخ این شرکت را پیش بینی نمود. این شرکت که سود هنگفتی را در دوران پاندمی کووید گزارش کرده بود، اعلام نمود فروش در فصل تعطیلات به میزان دو تا هشت درصد رشد خواهدنمود.

آمازون به همراه سایر شرکت های اینترنتی و فناوری در طول سال ۲۰۲۲ به سبب نگرانی هایی که پیرامون کندی رشد اقتصادی و افزایش نرخهای بهره وجود دارد، تحت فشار قرار گرفته است. این ابهام اقتصادی روی سهام شرکتهایی که ارزش بالایی دارند، تاثیر منفی گذاشته است.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: در امتداد صرفه جویی در هزینه ها در مقابل کندی فروش، فروشگاه اینترنتی آمازون روند استخدام در کسب وکار تبلیغات را متوقف کرده است. آمازون موقعیت های خالی در این کسب وکار را پر خواهدنمود اما موقعیت های شغلی جدیدی ایجاد نمی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کسب وکار تبلیغات آمازون در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر، ۹.۵۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشت که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش نشان داد.
1401/08/12
15:12:26
0.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل