در سلسه نشست مخابرات مطرح شد

عدم تغییر متناسب تعرفه ها با هزینه ها مانع سرمایه گذاری مخابرات در زیرساخت ها شده است

عدم تغییر متناسب تعرفه ها با هزینه ها مانع سرمایه گذاری مخابرات در زیرساخت ها شده است به گزارش تعمیر تلفن، مدیر عامل یک شرکت فعال در حوزه اینترنت اظهار داشت: با عنایت به عدم تغییر متناسب تعرفه ها با رشد هزینه ها و نیازهای سرمایه گذاری لازم، شرکت مخابرات ایران در ارتقای تجهیزات و شبکه با مشکلاتی مواجه می باشد که به شرکتهای همکار هم منتقل می شود و این مورد یکی از عوامل اصلی پیرامون کیفیت اینترنت ثابت است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمد علی یوسفی زاده-مدیرعامل شرکت آسیاتک- در نشست «نقش شرکت مخابرات ایران در نوآوری صنعت ICT در راه توسعه» که در ادامه سلسله نشست های شرکت ملی مخابرات برگزار شد، اظهار داشت: اصلاح تعرفه همراه با همکاری تمام نهادهای برنامه ریز باید هر چه سریعتر اتفاق بیفتد و مشترکین نیز بهتر است از این مورد استقبال کنند؛ چونکه به نفع تمام حوزه ارتباطات است.

وی با تأکید بر همکاریهای گسترده آسیاتک و شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: باید در مورد تعرفه ها بلندمدت فکر نماییم و در نهایت به آینده ای با دنیای پیشرفته و همگام با سطح برتر جهانی و تسهیل گری های بهتر در دنیای دیجیتالی شده امروز برسیم.

یوسفی زاده همین طور اهمیت سرمایه گذاری در لایه زیرساخت و دسترسی شبکه مخابرات را اعلام نمود و اضافه کرد: منطقی شدن تعرفه ها پیش نیاز ورود به توسعه زیرساختی ارتباطات ثابت است و در مراحل بعدی، سرمایه گذاری همه جانبه ای با کمک تمام بازیگران صنعت مخابرات کشور لازم است.

وی با اعلان اینکه عدم تغییر متناسب تعرفه ها با هزینه ها، مانع سرمایه گذاری مخابرات در زیرساخت ها شده است، تشریح کرد: باتوجه به عدم تغییر متناسب تعرفه ها با رشد هزینه ها و نیازهای سرمایه گذاری لازم، شرکت مخابرات ایران در ارتقای تجهیزات و شبکه با مشکلاتی مواجه می باشد که به شرکت های همکار هم منتقل می شود و این مساله یکی از عوامل اصلی پیرامون کیفیت اینترنت ثابت است.

وی نقش شرکت مخابرات ایران را در پیشبرد صنعت آی سی تی و پیمودن مسیر توسعه فناوری کشور غیرقابل انکار دانست و اضافه کرد: خدمات تلفن ثابت خصوصاً در زمینه تجاری نیاز به تغییرات دارد و به نظر ما با توجه به این که شبکه زیرساخت ثابت، برای تمام شبکه ها شامل ارتباطات ثابت و سیار مهم می باشد، بهتر بود بخش ثابت و سیار مخابرات از هم جدا نمی شدند.

یوسفی زاده افزود: حالا با انباشتگی بیش از پیش در بخش ارتباطات سیار روبه رو شده ایم و اهمیت حوزه ارتباطات ثابت باردیگر مشخص شده و نقش زیرساختی آن حتی در ارتباطات سیار و نسل های پیشرفته، لزوم توسعه آنرا گریزناپذیر ساخته است.

او در ادامه سخنانش بیان کرد: این اصلاح، باید سریع و در امتداد ورود شرکت مخابرات ایران به بنیان های امروزی دنیای دیجیتال در مقیاس جهانی باشد، برای اینکه عدم ورود مخابرات به فازهای جدیدتر، علاوه بر تاثیر بر مشتریان، بر شرکت های همکار همانند آسیاتک اثرگذار می باشد.

وی اظهار داشت: زنجیره ای از خدمات توسط شرکت های ارتباطی شامل زیرساخت و مخابرات و شرکت های همکار برای دسترسی انتهایی مشتری ارائه می شود که تحول در هر یک از این بخش ها، کیفیت ارتباط را به نحو قابل توجهی بهبود می بخشد.

به گفته یوسفی زاده، نیاز استفاده از اینترنت هر روز بیشتر می شود و همین موضوع و عدم توسعه های لازم متوازن با این نیاز سبب شده که در بعضی مواقع و یا محل ها مشکلاتی باشد که در کل، سرعت و کیفیت اینترنت ثابت و همراه مطلوب به نظر نیاید.

وی اشاره کرد: مسائل زیادی وجود دارد که اگر سرعت و کیفیت اینترنت ثابت و همراه در وضعیت مطلوبی نباشد، ارتباط مناسبی برقرار نمی گردد که یکی از مهم ترین آنها، مسائل شرکت مخابرات در نیاز به نوسازی تجهیزات شبکه و فنی است، برای اینکه این شرکت، زیرساخت گسترده ای برای اپراتورهای موبایل و ثابت را ارائه می دهد.

او اشاره کرد: تکنولوژی شبکه دسترسی نیاز به تغییر دارد و باتوجه به عدم تغییر متناسب تعرفه ها با رشد هزینه ها و نیازهای سرمایه گذاری لازم، این اتفاق به نحو مناسبی تا حالا ممکن نشده است.

یوسفی زاده افزایش مصرف دیتا را نیز یکی از مهم ترین چالش ها و فرصت ها دانست و اظهار داشت: امیدوار هستیم با همکاری مجموعه مخابرات و وزارت ارتباطات، پوشش دسترسی مبتنی بر فیبر نوری هر چه سریع تر تسهیل شده و تمام مشتریان در سراسر کشور از اپراتورهای مختلف، بهترین خدمات را دریافت نمایند.

منبع:

1401/06/24
12:30:07
0.0 / 5
3316
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل