شرکت آمریکایی با صرف ۱۵ میلیارد دلار کارخانه تراشه تأسیس می کند

شرکت آمریکایی با صرف ۱۵ میلیارد دلار کارخانه تراشه تأسیس می کند به گزارش تعمیر تلفن، رقابت چند میلیارد دلاری شرکتهای سخت افزاری برای تأسیس کارخانه های تولید تراشه تشدید شده و میکرون با صرف ۱۵ میلیارد دلار کارخانه جدیدی را افتتاح می کند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از رویترز، میکرون یکی از بزرگ ترین شرکتهای تولید تراشه های حافظه در ایالات متحده، روز دوشنبه از تأسیس یک کارخانه ۱۵ میلیارد دلاری در آیداهو اطلاع داد و مدیر اجرایی آن اظهار داشت که بزودی یک کارخانه جدید دیگر هم در ایالات متحده راه اندازی خواهد شد.
سانجی مهروترا، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: "ما در مراحل نهایی تأسیس یک کارخانه تولیدی با ظرفیت بالا هستیم که مقرر است در هفته های آینده راه اندازی شود."
هر دو کارخانه تراشه های DRAM تولید خواهند کرد که به صورت گسترده در مراکز داده، کامپیوتر های شخصی و در سایر دستگاه ها استفاده می شوند. به قول مهروترا، بعد از بهره برداری، کارخانه های میکرون در ایالات متحده ۴۰ درصد از حجم تولید دی رم در سطح جهان را به خود اختصاص خواهند داد. کارخانه جدید هم در سال ۲۰۲۵ به بهره برداری می رسد.
این نخستین کارخانه جدید تراشه های حافظه است که در ۲۰ سال قبل در ایالات متحده ایجاد می شود و تا آخر این دهه ۲۰۰۰ فرصت شغلی بوجود می آورد.
از زمانی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قانون جدیدی را برای پشتیبانی از تأسیس کارخانه های داخلی تولید تراشه امضا کرد و ۵۲ میلیارد دلار به این کار اختصاص داد، تعداد زیادی از شرکتهای سخت افزاری برنامه های خویش را برای ساخت تراشه در ایالات متحده اعلام نمودند.


منبع:

1401/06/23
10:47:22
0.0 / 5
87
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل