اعلام خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زوار حسینی

اعلام خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زوار حسینی تعمیر تلفن: هر سال با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و اپراتوهای تلفن همراه اقدامات و خدماتی را جهت تسهیل ارتباط مسافران درنظر می گیرند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، پیاده روی اربعین یکی از آیین های مهم شیعیان است که هر ساله در روزهای منتهی به اربعین حسینی برگزار می شود، به نحوی که این رویداد در سالهای اخیر به عنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است.

پیش از این اپراتورهای تلفن همراه خدمات خودرا برای کسانی که قصد شرکت در مراسم پیاده روی اربعین را دارند اعلام نموده بودند و در حال حاضر هم از تازه ترین خدمات خود برای زوار آگاهی داده اند؛ در همین رابطه ایرانسل با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زوار اربعین، سه بسته جدید را به لیست بسته های اینترنت رومینگ ویژه اربعین اضافه کرد.

این سه بسته جدید، شامل بسته ۷۵ مگابایتی با قیمت ۳۶ هزار تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی با قیمت ۶۶ هزار تومان و بسته ۳۰۰ مگابایتی با قیمت ۱۲۶ هزار تومان هستند.

ایرانسل قبل از این، دو بسته دیگر، شامل بسته ۶۰۰ مگابایتی با قیمت ۲۵۰ هزار تومان و بسته یک گیگابایتی با قیمت ۳۹۰ هزار تومان را در این رابطه معرفی کرده بود. تمامی بسته های فوق، هفت روز اعتبار دارند و در مناطق تحت پوشش سه اپراتور کشور عراق، شامل Zain، Asiacell و Korek، قابل استفاده هستند.

بسته های اینترنت رومینگ، ویژه ایام اربعین، بوسیله کد دستوری #۴*۱۱۱۱* و نیز سوپر اپلیکیشن ایرانسل من، قابل فعال سازی هستند همین طور مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت نیاز، بسته های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.


همچنین این اپراتور اعلام نموده است، با هدف یکپارچه سازی خدمات هوشمند دولتی، سامانه «ایران من» را برای تقویت زیرساخت های معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت کشور، از آذرماه ۱۴۰۰ توسعه داده است و اکنون آماده ارائه خدمات رایگان و بدون نیاز به اینترنت، به زئران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.
از جمله مهترین امکانات «ایران من» برای زوار، اعلام موقعیت در قالب پیامی کوتاه و بصورت رایگان است که دسترسی به اینترنت یا استفاده از سیمکارت کشور میزبان احتیاجی ندارد. بوسیله این امکان، زوار می توانند برای تمام شماره های داخل و خارج از ایران همچون دوستان و همراهان خود، پیامی را بصورت رایگان ارسال کرده و در آن از موقعیت مکانی که در آن قرار دارند، خبر دهند.
زوار می توانند بوسیله «ایران من»، به سامانه های جامع زیارتی ویژه اربعین همچون سامانه زائرالحسین (سامانه واحد زیارت ائمه معصومی) برای دریافت زائر کارت و بارکد دوبعدی خودرو های عمومی، سامانه سماح (ثبت نام متقاضیان اربعین حسینی ۱۴۰۱)، دسترسی پیدا کنند و تمام این خدمات را بصورت واحد در اختیار داشته باشند.

اطلاع از پایانه های هلال احمر، اطلاع از پایانه های مسافربری، ثبت نام موکب، آگاهی از آخرین اطلاع رسانی های ستاد اربعین و آموزش نکات لازم برای پیاده روی امن و سلامت در روزهای اربعین، همچون دیگر امکاناتی است که بوسیله اپلیکیشن «ایران من»، در اختیار کاربران قرار دارد.

همچنین طبق اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، یک اپلیکیشن نیز به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی(ع) و مشارکت خیل عظیمی از ایرانیان و دلدادگان به آل الله در رویداد عظیم پیاده روی از نجف تا کربلا، خدمات ویژه خود برای این دست از مشترکان را اعلام نمود.

با توجه به این که یکی از چالش های همیشگی زوار در پیاده روی اربعین، دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط بوده و این مساله اهمیت بسیاری برای زوار دارد، این اپلیکیشن در امتداد مسئولیت اجتماعی خود و با همکاری همراه اول و ایرانسل، در نظر دارد پاسخگوی قسمتی از نیازهای ارتباطی زوار در این ایام باشد.

دارندگان سیمکارت های همراه اول و ایرانسل که متقاضی استفاده از خدمات رایگان «ارسال پیام متنی و صوتی، برقراری تماس و اشتراک گذاری موقعیت مکانی» هستند، می توانند با نصب یا به روزرسانی آن در تلفن همراه خود، به این توانایی های ویژه ایام اربعین دسترسی داشته باشند. استفاده از این خدمات ویژه تا تاریخ ۳۰ شهریور ماه سال جاری برقرار است و همین طور خدمات تماس صوتی این اپلیکیشن در این ایام کاملاً متمایز و کاربردی در اختیار زوار قرار خواهد گرفت؛ به این صورت که افراد می توانند بدون نیاز به تهیه بسته رومینگ و پرداخت هزینه اضافه با انتخاب گزینه تماس صوتی این اپلیکیشن در کشور عراق با تلفن ثابت یا همراه عزیزان خود در ایران تماس برقرار کنند.

همراه اول قبل از این و در امتداد مسئولیت اجتماعی خود نسبت به زوار حسینی(ع)، مطابق با سنوات گذشته تعرفه های ویژه اربعین خودرا رونمایی نمود که بوسیله این لینک قابل مشاهده است؛ همین طور دو بسته ویژه با حجم های «نامحدود» و «۱۵۰ مگابایت» به قیمت های ۳۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان نیز ارائه کرد.

لازم به ذکر است برای بهره مندی از امکانات رومینگ بین الملل حتما نیاز است تا زوار حسینی قبل از خروج از کشور با شماره گیری کددستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱۰ مربع» یا بوسیله مراجعه به اپلیکیشن «همراه من» از فعال بودن سرویس رومینگ خود اطمینان حاصل کنند.

بسته های ویژه همراه اول

همچنین همراه اول باتوجه به افزایش موج سفرها به کشور عراق برای پیوستن به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) و استقبال مشترکان اپراتور اول تلفن همراه از بسته های ویژه تدارک دیده شده برای زوار که نهایتاً منجر به استفاده از سیمکارت ایرانی شان شده، سرویس «محدودیت مصرف دیتا با تعرفه آزاد» را فعال کرد.

این اقدام بمنظور کاهش هزینه های «رومینگ ناخواسته» مشترکان در عراق انجام شده است تا زوار اربعین در صورت استفاده از سیمکارت ایرانی خود هنگام رومینگ اپراتورهای عراقی، ناخواسته با هزینه های اضافی استفاده از اینترنت مواجه نشوند؛ دقیقا مشابه حالت فعال کردن Data Roaming گوشی که دسترسی به شبکه دیتا در حالت رومینگ را محدود می کند؛ این سرویس محدود کننده دیتای رومینگ برای مشترکان بطور خودکار بوسیله شبکه همراه اول بر پروفایل زوار ایرانی حاضر در عراق فعال گردیده است در این حالت، مشترکان نرمال دائمی و اعتباری با حداقل شارژ هزار تومان، می توانند به طور رایگان از فروشگاه آنلاین همراه اول، اپلیکشن همراه اول و اپلیکیشن روبیکا به طور رایگان بهره گیرند.

البته تمامی مشترکان می توانند در صورت نیاز به دسترسی به وب سایت های «غیررایگان» با بهره گیری از کد دستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱ ستاره ۴۱ مربع» مصرف آزاد در زمان رومینگ را فعال کنند و با هزینه آزاد به شبکه دیتای همراه اول متصل شوند؛ هر چند پیشنهاد می شود مشترکان ایرانی حاضر در این رویداد مذهبی بزرگ جهان اسلام، با خرید بسته با تخفیف زیاد به شبکه اینترنت متصل شوند.

همراه اول برای ایام اربعین امسال دو بسته ۷ روزه رومینگ ویژه با اسامی «دیتای نامحدود» و «اقتصادی زائر» تعریف و طراحی نموده که اساسا خرید و استفاده از آنها برای زوار بسیار مقرون به صرفه تر از حالت عادی استفاده از رومینگ بدون بسته است.

بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه ۲۵۰ پیامک هدیه و ۲۵ دقیقه مکالمه هدیه با قیمت ۳۵۰ هزار تومان ارائه شده است، بسته «اقتصادی زائر» هم با ۱۵۰مگابایت دیتای رومینگ عراق به همراه ۵۰ پیامک هدیه و ۱۰ دقیقه مکالمه هدیه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان عرضه شده که امکان خرید و هدیه به مشترک حاضر در عراق حتی از ایران نیز فراهم گشته است. تمامی زوار می توانند تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ از قیمت های تخفیفی و بسته های مقرون به صرفه در خاک عراق بهره مند شوند.

منبع:

1401/06/18
11:24:30
0.0 / 5
140
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپراتور , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل