سخنگوی مركز ملی فضای مجازی خبر داد:

بروزرسانی شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی

بروزرسانی شرح وظایف کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی به گزارش تعمیر تلفن، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی ضمن اشاره به این که نخستین شرح وظایف و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور در سال ۱۳۹۱ تصویب شده است، اظهار داشت: باگذشت تقریبا یک دهه از مصوبه قبلی، شرح وظایف و ترکیب این کمیسیون نیازمند بازبینی بوده است و این بروزرسانی ربطی به طرح معروف به صیانت ندارد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، امیر خوراکیان _ سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی اظهار نمود: با عنایت به ابهاماتی که در شرح وظیفه ابتدایی وجود داشت، این اصلاحیه از مدت ها پیش از طرح معروف به صیانت در مجلس شورای اسلامی در دستور کار مرکز ملی فضای مجازی بوده است.
وی ادامه داد: از مهم ترین نتایج این بروزرسانی چابک تر شدن کمیسیون عالی تنظیم مقررات است چونکه اعضای آن از ۱۷ نفر به ۱۳ نفر تقلیل پیداکرده و درعین حال به رئیس کمیسیون اختیار داده شده است که از نمایندگان بخش خصوصی در موارد لازم دعوت به عمل آورد.
معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی در مورد تغییرات شرح وظایف این کمیسیون بیان نمود: در شرح وظایف قبلی ابهاماتی وجود داشته است که در تجربه دهه گذشته بعضاً تصمیم گیری های این کمیسیون را با مشکلاتی مواجه کرده اما در مصوبه اخیر این ابهامات برطرف شده و وظایف به صورت شفاف و راه گشا مشخص شده است. بر مبنای مصوبه جدید کمیسیون می تواند وظایف تنظیم گران بخشی را اصلاح و یا نسبت به ایجاد تنظیم گر بخشی جدید بعنوان تنظیم گر تنظیم گران اقدام نماید.
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی افزود: مصوبات این کمیسیون درصورتیکه در سطح نظامات و مقررات کلان باشد می بایست حتما به تصویب و تأیید شورایعالی فضای مجازی برسد اما دستورالعمل هایی که در قالب مصوبات شورایعالی فضای مجازی در این کمیسیون عالی تصویب شود نیازی به طرح مجدد در شورایعالی ندارد و توسط مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ خواهد گردید.
خوراکیان در مورد سطح اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات تاکید کرد: درنتیجه هرگونه تصمیم گیری در این کمیسیون عالی یا به تصویب شورایعالی فضای مجازی می رسد و یا در قالب مصوبات شورایعالی خواهد بود.
منبع:

1401/06/16
10:53:34
0.0 / 5
264
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل