ساخت متاورس اختصاصی توسط ارتش آمریکا

ساخت متاورس اختصاصی توسط ارتش آمریکا بنظر می رسد ارتش ایالات متحده سال ها است که درحال ساخت متاورس خود است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا و به نقل از وایرد، در حالی که غول های فناوری، مؤسسات مالی و شرکت های فناور مشتاق هستند که قسمتی از انقلاب اینترنتی به نام "متاورس"(metaverse) باشند، بنظر می رسد ارتش ایالات متحده از مدت ها پیش درحال ساختن نسخه ای از این دنیای دیجیتال برای خود است.
وقتی کسی در مورد متاورس صحبت می کند، به طور معمول تصویری در ذهن ترسیم می شود که در آن مردم در دنیای دیجیتال همانطور که "مارک زاکربرگ" مؤسس شرکت "فیسبوک" که حالا به "متا" تغییر نام داده است، می گوید، با هم ملاقات می کنند.
"مارک زاکربرگ" با بیان قصد خود برای ایجاد این قلمروی دیجیتالی توانست توجه جهانی را به خود جلب نماید و تعداد زیادی از شرکت های دیگر را به این دنیای کاملاً جدید علاقمند کند.
آیا این یک دنیای کاملاً جدید است؟
کسب و کارهای بزرگ و کوچک عجله دارند تا قسمتی از متاورس باشند و زمینهای مجازی را با قیمت چند میلیون دلاری تصاحب کنند. اما با نگاهی فراتر از زرق و برق این دنیای جدید متوجه می شویم که اجزای سازنده آن چندان جدید نیستند. محیط های واقعیت افزوده و مجازی، نمایشگرهای روی هدست ها و شبیه سازی های سه بعدی مدت هاست که در مجموعه های نظامی وجود داشته اند.
فناوری واقعیت مجازی(VR) در دهه گذشته بخشی جدایی ناپذیر از آموزش خلبانان و ملوانان در ارتش ایالات متحده بوده است. باتوجه به هزینه های میلیونها دلاری روی هر قطعه از تجهیزات نظامی، نیروهای دفاعی همیشه برای آموزش پرسنل خود به محیط های شبیه سازی شده متکی بوده اند. این فناوری همین طور به کاربران این امکان را می دهد که تجهیزات را تا حد ممکن آزمایش نمایند و برای بهبود مهارت های انسانی به شکل بی وقفه تلاش کنند.
ارتش آمریکا در صورتیکه از واقعیت مجازی برای آماده کردن پرسنل خود برای میدان نبرد استفاده می نماید، بیمارستان های نظامی نیز از این فنآوری برای مساعدت با سربازان برای دور شدن از شرایط وحشتناکی که در جنگ تجربه کرده اند و مبارزه با استرس بعد از سانحه بهره برده اند.
بخش دفاعی شرکت "بوئینگ" از واقعیت افزوده(AR) برای آموزش مکانیک های خود ساعت ها پیش از تماس با هواپیمای جنگی روی ناوها و برای اهداف تعمیر و نگهداری آنها استفاده می نماید، در صورتیکه ارتش ایالات متحده قراردادی نزدیک به ۲۲ میلیون دلاری با شرکت "مایکروسافت" برای تحویل بیش از ۱۲۰ هزار هدست "هولولنز" امضا نموده است. این در حالیست که این قرارداد خیلی پیش از این که "فیسبوک" به "متا" تبدیل گردد، منعقد شده است.
اسباب بازی های جدید ارتش ایالات متحده برای تحقق متاورس
اینکه ارتش ایالات متحده در صدر توسعه دنیای متاورس باقی مانده است، در پروژه های جدید آن که از دستیاران هوش مصنوعی استفاده می نمایند، مشهود است؛ پروژه هایی که به سربازان بوسیله صداها، گفتار و گرافیک برمبنای مکان و عملکردشان مشاوره ارائه می دهند.
خلبانان جنگنده با بهره گیری از آنها مهارت کسب می کنند و سلاح های مختلف در این فضا از پروسه آزمون و خطا و برای کسب مهارت و مانور انسانی می گذرند.
برای کسانی که در پی کسب اطلاع از چشم انداز "زاکربرگ" نسبت به متاورس هستند، می توان اظهار داشت که در ماه دسامبر سال گذشته، نیروی هوایی ارتش ایالات متحده جلسه ای در سطح بالا در یک محیط مجازی برگزار کرد که بیش از ۲۵۰ نفر از مناطق مختلف در جهان به آن ملحق شدند.
قابل ذکر است که ارتش ایالات متحده مجبور نیست متاورس خودرا به "متا" یا "مایکروسافت" واگذار کند، چونکه دنیای متاورس ارتش آمریکا با مجموع قطعات اختصاصی آن تولید شده است و هم اکنون بسیار بالاتر از آنچه ما می دانیم، عملیاتی است.1401/02/31
13:36:25
0.0 / 5
187
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل