حساسیت امنیتی به کسپرسکی تشدید شد

حساسیت امنیتی به کسپرسکی تشدید شد تعمیر تلفن: دولت بایدن تحقیقات امنیتی درباره شرکت نرم افزار آنتی ویروس ˮکسپرسکی لَبˮ را از اوایل امسال و در پی نگرانیهای فزاینده از حملات سایبری روسیه تشدید کرد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، موضوع مورد بحث این است که همزمان با تشدید تنشها میان مسکو و غرب، کرملین می تواند از این نرم افزار آنتی ویروس برای دسترسی به سیستمهای کامپیوتری و سرقت اطلاعات مهم از کامپیوتر های آمریکایی یا دستکاری آنها استفاده نماید.

سه منبع مطلع به رویترز گفتند: دسترسی به شبکه های پیمانکاران فدرال و گردانندگان زیرساختهای حیاتی آمریکا مانند شبکه های برق بعنوان یک نگرانی ویژه مطرح بودند.

رگولاتورهای آمریکایی استفاده دولت فدرال از نرم افزار کسپرسکی را ممنوع کرده اند و ممکنست نهایتاً این شرکت را وادار کنند تدابیری را در پیش بگیرد تا ریسک مربوط به محصولاتش را کم کند یا استفاده از نرم افزار کسپرسکی را به کلی برای شهروندان آمریکایی ممنوع کنند.

این تحقیقات که قبل از این گزارش نشده بود، نشان میدهد دولت آمریکا برای پشتیبانی از شهروندان و شرکتهای آمریکایی در مقابل حملات سایبری روسیه، در جست و جوی راه هایی برای ضربه زدن به روسیه است.

دستیار نماینده تجاری سابق آمریکا در این زمینه اظهار داشت: باتوجه به اینکه یک بازار آزاد هستیم، اختیارات تنها ابزاری هستند که ما برای مقابله با تهدید مربوط به کسپرسکی داریم. قدرتهای رگولاتوری دیگر اجازه نمی دهند دولت مانع استفاده بخش خصوصی از نرم افزار ساخت یک شرکت روسی شود.

تحقیقات مذکور با بهره گیری از اختیارات جدید گسترده ای که در زمان دولت ترامپ داده شدند و به وزارت تجاری اجازه دادند مبادلات میان شرکتهای آمریکایی و شرکتهای اینترنتی، مخابراتی و فناوری کشورهای متخاصم شامل روسیه و چین را ممنوع کند، انجام می شود.

وزارت تجاری می تواند از اختیاراتش برای ممنوع کردن خرید نرم افزار کسپرسکی برای شهروندان آمریکایی یا ممنوع کردن دانلود آپدیتهای آن بوسیله مقررات در رجیستر فدرال، استفاده نماید.

این ابزارها تا حدود زیادی استفاده نشدند. دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا، از آنها برای ممنوعیت استفاده آمریکایی ها از پلتفرمهای شبکه اجتماعی چینی تیک تاک و وی چت بهره برد اما دادگاه های فدرال اجرای این اقدامات را متوقف کردند.

یک مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا سال قبل اظهار داشت: این سازمان درحال بررسی ده ها شرکت روسی همچون ارتباط بین یک شرکت خاص و سرویسهای اطلاعاتی روسیه است تا تهدید آنها برای زنجیره تامین آمریکا را ارزیابی کند.

معلوم نیست آیا شرکت تحت بررسی کسپرسکی است یا خیر. طبق اطلاعات گارتنر، درآمد سال ۲۰۲۰ کسپرسکی در آمریکا، ۹۵.۳ میلیون دلار برآورد شد که حدود ۱۵ درصد از کل درآمد این شرکت در آن سال بود.

مقامات آلمانی در مارس هشدار دادند شرکتهایی که پایگاه اصلی آنها در مسکو است، ممکنست در حملات سایبری مشارکت کنند یا عوامل دولت روسیه پنهانی از فناوری آنها بدون اطلاعشان برای انجام حملات سایبری استفاده کنند.

کسپرسکی در اطلاعیه ای اعلام نمود یک شرکت خصوصی است که ارتباطی با دولت روسیه ندارد و هشدار آلمان با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است.

رویترز گزارش کرد دولت آمریکا یک روز بعد از حمله روسیه به اوکراین، پنهانی به برخی از شرکتهای آمریکایی درباره استفاده از نرم افزار کسپرسکی هشدار داد.

بر اساس گزارش رویترز، وال استریت ژورنال ماه گذشته گزارش کرد کاخ سفید از وزارت خزانه داری خواسته است تحریمهایی مقابل این شرکت آماده کند اما برخی از مقامات به سبب نگرانی از ریسک حملات سایبری روسیه، مخالفت کرده اند.

منبع:

1401/02/20
12:15:09
0.0 / 5
66
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل