رئیس سازمان فناوری اطلاعات تاكید كرد

داده های ذخیره شده مردم باید امنیت داشته باشد

داده های ذخیره شده مردم باید امنیت داشته باشد به گزارش تعمیر تلفن رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اهمیت راه اندازی و توسعه دیتاسنتر، اظهار داشت: در عرضه خدمات فناورانه پایه به مردم، دیتاسنتر نقش کارخانه تولید و ذخیره سازی را ایفا می کند و مردم باید اطمینان پیدا کنند که داده های ذخیره شده آنها از حداقل های لازم برای تضمین امنیت و پیوستگی خدمات برخوردار می باشد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، باتوجه به اهمیت و نقش مراکز داده بعنوان صنعت مادر و راهبردی در فضای مجازی و لزوم توسعه ارائه خدمات کاربردی در کشور و بمنظور ایجاد انگیزه با رویکرد حمایت و ارزش گذاری در قالب رقابت در ارتقای فناوری، مزیت در افزایش کیفیت، انطباق با تقاضای بازار و ایجاد توازن مطلوب، برمبنای الزامات اسناد بالادستی و اهداف و تکالیف قانونی و همین طور به استناد مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در امتداد پشتیبانی از سرمایه گذاری بخش خصوصی و صیانت از حقوق ارائه دهندگان و استفاده کنندگان از خدمات مراکز داده، سازمان فناوری اطلاعات ایران، شناسایی، ساماندهی و رتبه بندی مراکز داده بخش غیردولتی (خصوصی و تعاونی) را برمبنای توافق نامه همکاری با سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور برای برون سپاری این خدمت را در دستور کار خود قرار داده است.
عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره لزوم راه اندازی پنجره واحد خدمات دولتی اظهار داشته بود: در لایحه بودجه تبصره ای پیش بینی کردیم که دستگاهها را مکلف می کند پنجره واحد خدمات دستگاه خودرا ارائه نمایند و در گام دوم پنجره واحد خدمات دولتی به شکل ملی راه ندازی می شود. مردم باید با یک دفعه ورود به سامانه و احراز هویت بتوانند به تمام خدمات دسترسی پیدا کنند. با راه اندازی خدمات دولت ملی هوشمند، خدمات عمومی و خصوصی به آسانی انجام می شود، البته ما گام به گام پیش می رویم تا این خدمات بوسیله پنجره واحد صورت گیرد.
در این راستا و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراسم اعطای گواهینامه ارائه دهندگان خدمات مراکز داده با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و سازمان نظام صنفی کامپیوتری به دو شرکت خصوصی افرانت و رسانه آوابرید روز گذشته با حضور محمد خوانساری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فناوری اطلاعات؛ سیدحسین هاشمی، رییس و برات قنبری دبیرکل سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور انجام شد.
خوانساری در این نشست با اشاره تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری امور به مردم اظهار داشت: این جلسه مصداق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری است که شاهد می باشیم امروز با عقل و منطق و با بهره گیری از ظرفیت بسیار مؤثر سازمان نظام صنفی بعنوان نماینده بخش خصوصی گواهینامه ارائه دهندگان خدمات مراکز داده به این دو شرکت اعطا می شود.
ایشان سپس با اشاره به ضرورت تسری تعامل سازمان فناوری اطلاعات و نظام صنفی کامپیوتری کشور به سایر بخش ها تاکید کرد که این نوع تعامل می تواند به الگویی برای سایر بخش های دولتی از منظر تعامل با بخش خصوصی تبدیل گردد.
اهمیت راه اندازی و توسعه دیتاسنتر در کشور
رییس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت راه اندازی و توسعه دیتاسنتر در کشور اظهار داشت: در ارائه خدمات فناورانه پایه به مردم، دیتاسنتر نقش کارخانه تولید و ذخیره سازی را ایفا می کند و از این منظر باید به آنها این اعتماد و اطمینان داده شود که زیرساخت این خدمات، امن و پایدار می باشد.
خوانساری اضافه کرد: مردم باید این اطمینان را پیدا کنند که داده های ذخیره شده آنها در دیتاسنترها از حداقل های لازم برای تضمین امنیت و پیوستگی خدمات برخوردارست که خوشبختانه در بخش خصوصی ظرفیت های بسیار خوبی شکل گرفته است و تا حالا ۲۱ شرکت متقاضی ارزیابی و رتبه بندی قرار دارند. اگر می خواهیم دولت الکترونیکی را توسعه دهیم باید ابر دولت الکترونیکی را در دستور کار قرار دهیم که اتفاقاً در دستور کار هم قرارگرفته است و امیدواریم با ظرفیت هایی که ایجاد می شود بتوانیم سرویس مطمئنی را در دولت الکترونیکی به همه مردم ارائه دهیم.
فاز نخست پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکیماه آینده راه اندازی می شود
رییس سازمان فناوری اطلاعات بابیان این که یکی دیگر از اولویت های سازمان فناوری اطلاعات در دوره ی جدید راه اندازی و توسعه پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی است اظهار داشت: فاز نخست این پنجره واحد تا یک ماه آتی راه اندازی خواهد شد. در این شرایط برای پنجره واحد خدمات دولت الکترونیکی باید مراکز داده مطمئنی بمنظور ارائه خدمت ایجاد شود.
حسن هاشمی -رئیس سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور- هم در این نشست بابیان این که بحث شبکه ملی اطلاعات بحث روز کشور است تاکید کرد که برای توسعه شبکه ملی اطلاعات باید ظرفیت های لازم در زمینه دیتاسنتر را افزایش دهیم که کمک بخش خصوصی می تواند دراین زمینه تحول عظیمی بوجود آورد.
منبع:

1400/10/21
15:57:02
0.0 / 5
54
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل