رئیس سامسونگ از زندان آزاد شد

رئیس سامسونگ از زندان آزاد شد نایب رئیس هیات مدیره شرکت سامسونگ الکترونیکس - که به سبب رشوه، اختلاس و اتهامات دیگر به زندان محکوم شده است، با دریافت آزادی مشروط، روز جمعه از زندان آزاد شد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، به دنبال نگرانی ها از اینکه تصمیمات استراتژیک مهم در غیاب لی جائه یونگ در سامسونگ گرفته نمی گردد، حمایت گسترده ای از آزادی مشروط وی وجود داشت. دفتر رئیس جمهور کره جنوبی اعلام نمود تصمیم برای آزادی لی در جهت منافع ملی بوده است.

اما خیلی از گروه های مدنی مخالف آزادی لی بوده و دولت کره جنوبی را به علت نارضایتی از فساد در بین نخبگان سیاسی و تجاری به ریاکاری متهم می کنند.

لی ۵۳ ساله خارج از زندان سئول در حالیکه ماسک زده بود و یک کت و شلوار تیره پوشیده بود و از آخرین باری که در ژانویه بازداشت شده بود، بسیار لاغرتر به نظر می آید ظاهر شد.

وی به علت پرداخت رشوه به دوست پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی متهم شناخته شد و ۱۸ ماه از مجازات ۳۰ ماه زندان بازنگری شده را سپری نمود.

لی به خبرنگاران اظهار داشت: من سبب نگرانی زیادی برای مردم شدم. عمیقا عذرخواهی می کنم. من به این نگرانی ها، انتقادات و انتظارات بالا گوش کردم و به سختی کار خواهم کرد.وی بعد از آزادی مستقیما به دفتر مرکزی سامسونگ رفت.

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی اعلام نمود ما از دیدگاه های موافق و مخالف در مورد آزادی مشروط نایب رئیس سامسونگ آگاه هستیم. دیدگاه های افرادی که مخالف هستند هم صحیح است. از طرفی خیلی از افراد در این بحران شدید، خواهان آزادی مشروط لی بودند و امیدوارند که وی به کشور در مورد نیمه رساناها و واکسن کمک نماید.

سران تجاری و قانونگذاران کره جنوبی معتقدند لی نفوذ کافی در خارج از کره جنوبی برای به دست آوردن واکسن های بیشتر کووید ۱۹ دارد.

همینطور نسبت به نیاز سامسونگ به حضور ثابت یک مدیر برای کمک به رقابتی ماندن در بخش تراشه در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و در شرایطی که رقیبانی نظیر شرکتهای TSMC و اینتل سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند، نگرانی هایی وجود دارد. یکی از تصمیماتی که مقرر است لی بگیرد، درباره مکان کارخانه ۱۷ میلیارد دلاری سامسونگ در آمریکاست که تراشه های پیشرفته تولید خواهد نمود.

اگرچه سامسونگ سه مدیرعامل مسئول واحدهای اصلی و اداره فعالیتهای روزمره دارد اما منابع این شرکت می گویند تصمیمات در مورد سرمایه گذاری های مهم و پروژه های ادغام و خرید باید توسط لی گرفته شوند.

لی پیش از این که کارش را ازسربگیرد باید موافقت جداگانه وزارت دادگستری را هم دریافت کند اما انتظار می رود این تصمیم فورمالیته باشد.

در یک اقدام نمادین که با آزادی لی مصادف شد، سامسونگ روز پنج شنبه به وعده داده شده از جانب لی عمل کرد و اولین توافق با چهار اتحادیه کارگری این شرکت در مورد تمهیدات دفاتر و تضمین های لازم درباره مجاز بودن فعالیت اتحادیه ای را امضا کرد.

لی در ابتدا یک سال از پنج سال مجازات حبس را از اوت سال ۲۰۱۷ تحمل کرد که بعدا معلق شد. سپس تصمیم دادگاه تغییر نمود و در حالیکه مدت محکومیت حبس وی کاهش داده شد اما در ژانویه سال جاری باردیگر به زندان بازگشت.

وزارت دادگستری کره جنوبی در اطلاعیه ای اعلام نمود تصمیم برای دادن آزادی مشروط به لی جائه یونگ نتیجه بازنگری کامل عوامل مختلف همچون احساسات عمومی و رفتار خوب وی در زندان بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، مشکلات حقوقی لی تنها به رشوه محدود نیست. او همینطور به افترا کلاهبرداری و دستکاری قیمت سهام در ارتباط با ادغام دو شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۵ تحت محاکمه است.
1400/05/23
12:03:59
0.0 / 5
221
تگهای خبر: سامسونگ , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل