با اشاره به طرح صیانت از حقوق كاربران در فضای مجازی

رشیدی كوچی: مجلس به دنبال فیلترینگ نیست

رشیدی كوچی: مجلس به دنبال فیلترینگ نیست به گزارش تعمیر تلفن یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: هیچ جای طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی بحث فیلترینگ یا محکوم کردن افرادی که از فیلترشکن استفاده می نمایند، نیامده و مردم به نظرات افراد مغرض توجه نکنند.


جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با ایسنا درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان های اجتماعی بیان کرد: مجلس به دنبال این است که در این طرح با در نظر گرفتن شرایطی از اطلاعات افراد و کسب وکار افراد و امنیت افراد در فضای مجازی صیانت و حفاظت کند. مجلس به دنبال حفاظت از اطلاعات افراد حقیقی و حقوقی است که بعنوان کاربر در فضای مجازی حضور دارند.
ایشان سپس اظهار نمود: این که مطرح می شود مجلس به دنبال فیلترینگ است، اصلا بدین ترتیب نیست. بنده خودم بعنوان کسی که این طرح را امضا کردم به شدت با فیلترینگ با شیوه فعلی مخالف هستم و معتقدم که هیچ گاه این روش جواب نمی دهد. اما از آنجائیکه در یکی از مواد این طرح آمده است که تمام کسانی که سازنده و توزیع کننده فیلترشکن هستند باید اطلاعات آنان در اختیار جمهوری اسلامی قرار گیرد و اگر خارج از این عمل شود جرمی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد، این مسئله موجب ایجاد شائبه هایی در بحث فیلترینگ شد که حقیقت ندارد.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این طرح نسبت به طرح اولیه تغییرات اساسی کرده است یعنی یکسری ایراد اساسی نسبت به طرح اولیه وارد بود که حالا اصلاح شده است. بسیاری از مردم چون در جریان پروسه تصویب یک طرح نیستند بازیچه دست افراد مغرض قرار می گیرند.
ایشان سپس اشاره کرد: این که یک نماینده طرحی را امضا کند به این منزله نیست که با تمام جزییات آن موافق است. بنده با کلیات آن موافق هستم. همان طوری که رهبری فرمودند فضای مجازی ولنگار و رها شده است. این وظیفه قانون گذار است که این فضا را ساماندهی کند تا یک دفعه یک قاضی یک شبه با نظر شخصی خود یک شبکه اجتماعی را فیلتر نکند.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور اضافه کرد: همان طوری که در فضای حقیقی اگر کسی کسب و کاری راه بیندازد یکسری از ادارات و ارگان ها بر عملکرد آن نظارت دارند و در مقابل تعدادی از تهدیدها از آن محافظت می کنند، در فضای مجازی هم چنین چیزی لازم است. درخواستی که از مردم دارم این است که توجه داشته باشند که هیچ جای این طرح بحث فیلترینگ یا محکوم کردن افرادی که از فیلترشکن استفاده می نمایند، نیامده است و مردم به نظرات افراد مغرض توجه نکنند.
رشیدی در آخر بیان کرد: حالا عده ای از نمایندگان درخواست بررسی این طرح برمبنای اصل ۸۵ را مطرح نمودند تا با اولویت و فوریت بیشتری در کمیسیون بررسی شود. کمیسیون فرهنگی بعنوان کمیسیون اصلی این طرح را بررسی می کند.
منبع:

1400/04/12
21:48:50
0.0 / 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل