صعود چهار پله ای سرعت اینترنت ثابت در ایران

صعود چهار پله ای سرعت اینترنت ثابت در ایران تعمیر تلفن: متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران تا اختتام ماه می 2021، 20.73 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 132 از میان 175 کشور می رساند و نسبت به ماه گذشته میلادی، چهار پله رشد کرده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه می سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۴.۵۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۵.۱۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۵.۹۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی ثانیه است.


در صورتیکه تا ماه آوریل سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۵۳.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۸۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۰۲.۱۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه می ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۹۴.۰۴ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۹۲.۵۸ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۹.۸۱ مگابیت برثانیه)، عربستان سعودی (۱۶۰.۴۰ مگابیت برثانیه) و چین (۱۵۳.۰۹ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۵۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۴۵.۰۱ مگابیت برثانیه)، موناکو (۲۲۴.۰۵ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۲۱۷.۱۵ مگابیت برثانیه) و تایلند (۲۱۴.۲۸ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۰.۷۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۰ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۹ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در حالیست که در ماه آوریل ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۰.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۴۴ مگابیت برثانیه بود.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از کوزوو و فیلیپین کندتر و از ارمنستان و لائوس سریع تر است.


هم اکنون در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۰.۷۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۵۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۲ از میان ۱۷۵ کشور می رساند. این درحالی است که در آوریل ۲۰۲۱ در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۰.۸۲ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۶ قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و کنگو کندتر و از رواندا و فلسطین سریع تر است.

1400/04/05
23:02:24
0.0 / 5
652
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل