افتتاح 5G همراه اول در تهران

افتتاح 5G همراه اول در تهران بعد از رونمایی از دو سایت 5G همراه اول در مشهد، سومین سایت این اپراتور در تهران رونمایی گردید.


‏به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، آئین رونمایی از سایت جدید 5G همراه اول، امروز در برج ستاره ونک تهران اجرا شد. همراه اول ورود به فناوری 5G را از سال ۱۳۹۵ آغاز نموده و با بهره گیری از توان داخلی شامل تیم های فنی اپراتور و شرکت های داخلی پروسه بومی کردن این فناوری را پیش برده است. قبل از این، ۴ اسفندماه امسال، سایت های 5G همراه اول در دو نقطه از مشهد مقدس به صورت Outdoor رونمایی گردید و در مدار سرویس دهی قرار گرفت.

رکورد سرعت اینترنت در ایران شکست
در مراسم رونمایی از سومین سایت 5G همراه اول سرعت 3.66 گیگابیت بر ثانیه در حضور کارشناسان واصحاب رسانه ثبت گردید، پیش ازشروع مراسم سرعت 3.8 گیگابیت بر ثانیه در حضور برخی از خبرنگاران ثبت شده بود.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- سال قبل درباره اینترنت نسل پنج گفته بود مقدمات پیاده سازی 5G در ایران انجام شده است و از اجرائی کردن نخستین نسخه 5G و ارائه خدمات اینترنت نسل ۵ بعنوان یک مطالبه جدی و نیازمندی کسب وکارها در کشور آگاهی داده بود. او همین طور با اعلان اینکه تا آخر اسفندماه امسال، اینترنت نسل پنجم برای کاربران خانگی به صورت نقطه ای فعال می شود، اظهار داشته بود: تصمیم داریم تا اختتام دولت سایت های فعلی را به اینترنت نسل پنجم مجهز نماییم و آنرا به صورت نقطه ای برای اینترنت خانگی ارتقا بدهیم.
در امتداد راه اندازی سایت های 5G در ایران، همراه اول نیز از اجرای تجاری سازی و راه اندازی 5G این اپراتور آگاهی داد. بدین ترتیب در شب میلاد امام جواد (ع)، حرم مطهر رضوی و همین طور کارخانه نوآوری مشهد، تحت پوشش تلفن همراه نسل پنجم و اینترنت پرسرعت 5G همراه اول قرار گرفت تا مشترکین همراه اول در مشهد نیز از این فنآوری برخودار شوند.

فشار مضاعف به مجموعه اپراتورها در روزهای کرونا


در مراسم رونمایی از سومین سایت 5G همراه اول، مهدی اخوان بهابادی- مدیرعامل این اپراتور، بیان کرد: به سبب شیوع ویروس کرونا مصرف اینترنت در کشور دو برابر شد، معمولا کرونا برای شرکت های مختلف مقارن با دورکاری و کاهش فشار کاری بود، اما در مجموعه اپراتورها دقیقا برعکس است برای اینکه مردم به این تکنولوژی نیاز داشتند و در طول این مدت، شاید جزو معدود مجموعه هایی در کشور بودیم که فشار کاری روی همکارانمان بیش از ایام عادی بود.
وی افزود: در روزهای کرونا هر مجموعه ای که در داخل کشور قصد ارائه خدمت به مردم را داشت، توانست با امکانات حوزه ارتباطی کشور به این مهم نائل شود. افزایش تقاضا از سمت کاربران ما را ناگزیر به استفاده از نسل جدید تکنولوژی ها می کند، دیتاسنترهای ما امسال چندین برابر سال قبل ترافیک به داخل شبکه تزریق کردند و این موضوعی بود که کمتر شاهد آن بودیم.
مدیرعامل اپراتور همراه اول با اشاره به فعالیت شبکه دانش آموزی شاد در کشور بیان کرد: هم اکنون میزبانی «شاد» به صورت کامل در دیتاسنترهای همراه اول انجام می شود. این شبکه سال قبل در کشور ما وجود نداشت و در عرض چند ماه شکل گرفت و توانست کاربران بسیار زیادی را جذب نماید. همین طور بزرگ ترین نیروگاه حوزه فضای مجازی که حالا در قالب دیتاسنترهایی که ترافیک قابل توجهی را به شبکه ارتباطی تزریق می کند، در مجموعه ما وجود دارد.

راه اندازی سایت های 5G در تهران و شهرهای دیگر تا اختتام سال


اخوان بهابادی با اعلان اینکه تمرکز ما بر ارائه خدمت بر کاربران است، اضافه کرد: ما تا جایی که امکان داشت از نسل چهارم ارتباطات استفاده کردیم، اما حالا به نسل پنجم ارتباطات نیاز داریم؛ دو سایت نخست خودرا در مشهد مقدس افتتاح کردیم و از امروز بهره برداری از اینترنت نسل پنج را در تهران شروع خواهیم کرد. تا پیش از اختتام سال علاوه بر تعدادی سایت در تهران، در اصفهان، شیراز، اهواز و تبریز هم سایت های خودرا برای ارائه خدمت واقعی به کاربران و مشترکان آماده می نماییم.
وی با اعلان اینکه این اپراتور امروز توانسته با راه اندازی سایت 5G، سرعت ۳.۸ گیگابیت برثانیه را هم تست بگیرد، اظهار نمود: امیدواریم این سرعت بالای اتصال بتواند به تقاضاهای کشور پاسخ بدهد، البته تعداد دستگاه هایی که بتوانند اینترنت نسل پنجم را پشتیبانی کنند، کم است اما این مساله به سرعت در کشور حل می شود و مردم می توانند با بهره گیری از ابزار مناسب به شبکه متصل شوند.
مدیرعامل همراه اول اشاره کرد: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، حوزه ای است که در بزنگاه های مهم به داد ما می رسد، اگر سرمایه گذاری های لازم در نسل های گذشته بموقع و درست انجام نشده بود، معلوم نبود هنگام مواجهه با کرونا در کشور چه اتفاقی رخ می دهد. سرمایه گذاری باید طوری صورت گیرد که در صورت نیاز بتوان به نیازهای انبوه پاسخ داد. سال قبل کسی فکر نمی کرد که ۱۳ میلیون دانش آموز بتوانند در بستر فضای مجازی تحصیل کنند. اگر مشکل کرونا ادامه دار باشد و دراین زمینه سرمایه گذاری نشود، نمی توان انتظار داشت همه چیز به درستی جلو برود.
منبع:

1399/12/11
14:57:16
0.0 / 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل