ارتس آمریكا انجام داد

جاسوسی از كاربران یك اپلیكیشن مذهبی

جاسوسی از كاربران یك اپلیكیشن مذهبی به گزارش تعمیر تلفن Muslim Pro اپلیكیشنی است كه وقت نماز را به كاربران یادآوری می كند و با بیشتر از ۹۸ میلیون دانلود، محبوبترین اپلیكیشن مذهبی بنا بر ادعای سازنده اش است.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، اما گزارش جدید وایس مادربرد از آن حکایت می کند که این اپلیکیشن اطلاعات مکان کاربران را استخراج کرده و آنها را به دلالان می فروشد و ارتش آمریکا یکی از خریداران این اطلاعات است.

اپلیکیشن Muslim Pro یکی از صدها اپلیکیشن موبایل است که اطلاعات مکان کاربران را به دلالان می فروشد و ارتش آمریکا هم اطلاعات مکان کاربران این اپلیکیشن را از راه یکی از این دلالان خریداری نموده است. این شیوه خشم مدافعان حریم خصوصی را برانگیخته اما شرکتهای دیتای مکان و شرکای آنها اصرار دارند که اطلاعات مکان مردم ناشناس شده و مستقیما به هویت آنها مربوط نمی گردد. با این وجود بعضی از بررسیهای انجام گرفته نشان داده که شناسایی کردن دیتای مکان و مرتبط کردن آن به یک شخص خاص کار راحتی است.

گزارش اخیر جدید ترین نمونه از جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران همچون شهروندان آمریکایی توسط آژانسهای دولت آمریکا است. بعد از اینکه فاش شد وزارت امنیت داخلی اطلاعات مکان را برای ردیابی افرادی که به صورت غیرقانونی به آمریکا مهاجرت کرده اند، بهره برده است، بعضی از قانونگذاران آمریکایی خواهان ساماندهی این شیوه شده اند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر که به نقل از وایس مادربرد بوده است، اپلیکیشن Muslim Pro اطلاعات مکان کاربران را به شرکت دلالی به نام ایکس مود می فروشد که این شرکت به نوبه خود اطلاعات مذکور را به پیمانکاران دفاعی عرضه می کند و آنها هم اطلاعات مذکور را در اختیار وزارت دفاع آمریکا قرار می دهند.

ایکس مود اعلام نموده که همکاریش با پیمانکاران نظامی حول سه مبحث مقابله با تروریسم، امنیت سایبری و پیشبینی کانونهای آینده کووید ۱۹ هستند.

ایکس مود پیش از این اطلاعات جابجایی افراد را که از تلفن هوشمند آنها استخراج کرده بود، به صورت ناشناس منتشر نموده بود تا ورود و خروج افراد به مناطقی که شیوع کووید ۱۹ در آنجا افزایش داشته است را نشان دهد.

در مواردی هم ارتش آمریکا اطلاعات مکان را مستقیما از دلالان خریداری نموده است. طبق اطلاعات موجود، واحد عملیات ویژه ارتش آمریکا در آوریل ۹۰ هزار و ۶۵۶ دلار برای دسترسی به اطلاعات مکان که از جانب شرکت بابل استریت از راه اپلیکیشنهای تلفن هوشمند استخراج شده بود، هزینه کرده بود.

این خریدها باارزش بوده چونکه پنتاگون از آنها برای برنامه ریزی و اجرای عملیات نظامی بهره برده است. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۴ اینترسپت، آژانس امنیت ملی آمریکا از نوع متفاوتی از اطلاعات مکان که از سیمکارت تلفن بدست می آید برای اجرای حملات پهپادی ضد اعضای طالبان بهره برده است. هنوز مشخص نیست آیا اطلاعات مکانی که از راه دلالان خریداری شده است، مستقیما اطلاعات عملیاتهای نظامی آمریکا را فراهم نموده است یا خیر.

منبع:

1399/08/27
13:11:14
5.0 / 5
1378
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , اطلاعات , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل