پیش از اینكه گرفتار فیشینگ شویم، چه كار كنیم؟

پیش از اینكه گرفتار فیشینگ شویم، چه كار كنیم؟ برای پیشگیری از حملات فیشینگ، پیش از كلیك روی سایت، درمورد صحت وجود آدرس سایت اطمینان حاصل كنید و مراقب شیوه نگارش نام سایت مورد نظر باشید


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، یکی از شگردهای جمع آوری اطلاعات کاربران، سایت های فیشینگ است. رصد فضای مجازی سایت هایی جعلی را نشان داده است که برای عرضه خدمات به کاربران، اطلاعات حساب افراد را جمع آوری و از این اطلاعات سوءاستفاده کرده یا آنرا در اختیار دیگران قرار می دهند.
حتما این روزها در مورد حملات فیشینگی و تله سایت های جعلی با عناوین مختلف مواردی شنیده اید و افراد یا اشخاصی را دیده اید که به دام این کلاهبرداری ها افتاده باشند. پلیس فتا، برای پیشگیری از به دام افتادن با این روش کلاهبرداری، راهکارهایی عرضه کرده است که به کارگیری آنها می تواند از وقوع این چنین کلاهبرداری هایی پیشگیری کند.
همچون این روش ها این است که پیش از کلیک روی سایت، حتما در مورد صحت وجود آدرس سایت اطمینان حاصل کنید، اینکه اصلا یک چنین سایتی وجود دارد یا خیر. از صحت دامنه ی ایمیلی که برایتان ارسال می شود هم اطمینان حاصل کنید و مراقب شیوه نگارش نام سایت مورد نظر باشید.
انتظار هرگونه پیش آمد غیرمنتظره ای را داشته باشید و بیشتر از گذشته دقت کنید. همینطور همیشه در مورد جدید ترین تکنیکهای عملیات فیشینگی به روز باشید و اطلاعات به روز کسب کنید. توجه داشته باشید که شرکت ها و سایت های معتبر هیچگاه اطلاعات حساس شخص را از راه ایمیل درخواست نمی کنند و همینطور شما را مجبور به بارگیری هرزنامه (spam) نمی کنند.
همینطور لازم است بررسی کنید که پیوند متن با URL معتبر مطابقت دارد یا خیر و مراقب تاکتیک های تهدیدکننده هم باشید. درنهایت اینکه یک ابزار ضدفیشینگی نصب و از مرورگرهایی استفاده کنید که toolbar ضدفیشینگی دارد و وبسایت ها را چک می کند.

منبع:

1399/06/23
21:52:47
5.0 / 5
1822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل