مشاغل جهانی در معرض خطر حمله بات ها

مشاغل جهانی در معرض خطر حمله بات ها تعمیر تلفن: تعداد زیادی از مشاغل در معرض حمله بات ها قرار دارند. با وجود آگاهی از این مشكل، اطمینان بیش از اندازه آنها به تحت كنترل بودن مسائل امنیتی، منجر می شود كه مورد حمله قرار گیرند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، بات نت (Botnet) شبکه ای از چندین کامپیوتر است که مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یک بات مستر (Bot Master) برای انجام کارهای مخرب یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت کنترل گرفته شده است. این بات نت ها یا دستگاه های اجیرشده می توانند بسیار مشکل ساز باشند. مهاجمان می توانند از این بات ها برای انجام حملات منع سرویس توزیع شده (DDoS) استفاده کنند و با این حملات بخش بزرگی از زیرساخت اینترنت و وب گاه های مختلف لطمه خواهند دید.
حمله بات ها مانند باج افزارها که سایت ها را بطور کامل قفل می کنند، اخیرا بیشتر مطرح شده و منجر به نارضایتی شده است. حمله بات ها نامحسوس است، به همان اندازه هم برای یک تجارت ویران کننده است. برای اینکه حساب های اعتباری به سرقت می رود و به فروش می رسد، اطلاعات کارت ها ناقص می شوند و تصمیمات بدی برمبنای داده های ناقص گرفته می شود. اطمینان بیش از اندازه به امنیت سایبری، مشاغل را قربانی حمله بات ها می کند.
طی تحقیقاتی که گزارش آن در پلیس فتا پخش شده، مشاغل مربوط به بخش های سفر، سرگرمی، تجارت الکترونیکی و خدمات مالی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که میزان آگاهی از حمله بات ها و تاثیر منفی آن بر تجارت بالا است. بیش از ۷۰ درصد از مشاغل، شایع ترین حملات همچون سرقت اعتبار و هک اطلاعات کارت اعتباری را تجربه کرده اند، ۷۶ درصد اظهار کرده اند که توسط بات ها مورد حمله قرار گرفته اند.
با این وجود، بررسی مشاغل مشابه نشان داد که حدود ۱۵ درصد از منابع وب سایت آنها توسط بات ها جذب می شود و حمله بات ها بیش از نیمی از ترافیک وب را به وجود می آورد. این بدین معناست که مشاغل از میزان ترافیک بات ها در سایت های خود آگاه نیستند. همین طور بعضی از مشاغل، از بازارهایی که در آنها نام کاربری و کلمه عبور مشتریهایشان خرید و فروش می شود، کاملا ناآگاه بودند و تنها یک درصد از پاسخ دهندگان از این مساله آگاه بودند.
سایت های سرگرمی آنلاین، همچون بازی های آنلاین، بیشترین آگاهی از حمله بات ها را داشتند و بیش از نیمی اظهار داشتند که در سال قبل مورد حمله قرار نگرفته اند.
اندی استیل مدیر ارشد Netacea اظهار داشت: درشرایط فعلی مشاغل بیش از گذشته به صورت آنلاین فعالیت می نمایند، این شرایط همین طور فرصت های سوءاستفاده بیشتری را برای شرکت های جنایی آنلاین که به دنبال افزایش سودجویی هستند، فراهم می آورد. در صورتیکه بیشتر مشاغل نسبت به مشکل حمله بات ها آگاهی دارند، نتیجه اجتناب ناپذیر این تحقیق این است که این آگاهی منجر به مراقبت نمی گردد.
این تحقیقات خبرهای خوبی نیز دربرداشته است. تقریباً همه مشاغل یا در حال سرمایه گذاری بودند، یا قصد داشتند برای مدیریت حمله بات ها سرمایه گذاری کنند و تقریباً هیچکدام از این مشاغل نیاز به اقدامات امنیتی حیاتی نداشتند (زیرا مورد حمله قرار نگرفته بودند).
منبع:

1399/06/06
23:17:03
5.0 / 5
1922
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل