مقابله با بدافزار خطرناك بوسیله عقیم كردن مخفیانه آن

مقابله با بدافزار خطرناك بوسیله عقیم كردن مخفیانه آن تعمیر تلفن: پژوهشگران امنیتی برای مقابله با یك بدافزار خطرناك و از كار انداختن آن، بی سروصدا از یك لطمه پذیری در كدنویسی آن برای عقیم كردن این بدافزار بهره گرفتند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از زددی نت، پژوهشگران مؤسسه باینری دیفنس، یک حفره امنیتی را در بدافزار اموتت شناسایی نمودند و موفق شدند با بهره بردن از آن جلوی سرقت اطلاعات توسط این بدافزار و قربانی شدن افراد تازه را بگیرند.
مقابله با بدافزارهای مخرب چالشی بزرگ است ولی این دفعه پژوهشگران امنیتی با ایجاد تغییراتی کوچک در کدنویسی یکی از این بدافزارها توانستند آنرا از کار بیندازند. بدافزار اموتت که از جمهوری های شوروی سابق نشأت گرفته، از سال ۲۰۱۴ تا به امروز در حال سرقت اطلاعات حساب های بانکی مردم است و پس از نفوذ به شبکه های کامپیوتری بانکی، انبوهی از اطلاعات حساس را به سرقت می برد.
جیمز کوئین تحلیل گر امنیتی شرکت باینری دیفنس با بررسی دقیق این بدافزار مشکلی را در آن شناسایی کرد که جلوی انتشار گسترده آنرا در وب می گیرد و از راه اندازی مکرر کامپیوتر ها توسط اموتت ممانعت به عمل می آورد. همین اطلاعات برای دستکاری بدافزار مورد اشاره به کار گرفته شد و در نتیجه توان تخریبی آن به میزان شایان توجهی کاهش یافته و این بدافزار در عمل عقیم شد.
محققان امیدوارند بتوانند در آینده از این روش برای مقابله با بدافزارهای دیگری نیز استفاده کنند.


منبع:

1399/05/26
23:52:22
5.0 / 5
2115
تگهای خبر: آسیب , اطلاعات , تخریب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل