هشدار نسبت به خرید تلفن همراه با رویه مسافری

هشدار نسبت به خرید تلفن همراه با رویه مسافری تعمیر تلفن: كسانی كه قصد خرید تلفن همراه دارند لازم است استعلام اصالت كرده و در صورت مسافری بودن یا ثبت نشدن تلفن همراه، از خرید امتناع كنند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، طرح رجیستری یا شناسنامه دار کردن تجهیزات سیمکارت خور از همان زمان که بعنوان راهی برای مبارزه با قاچاق عنوان شد، با چالش هایی همراه بود. در نخستین تجربه این طرح که برمبنای IMEI گوشیها بود، این کد قابل جعل بود و بنا بر این در تازه ترین اجرای رجیستری، تلاش شد با ترکیب دو شناسه گوشی و سیمکارت به صورت همزمان، از شکست باردیگر این طرح جلوگیری شود.
از طرف دیگر، با اجرای رجیستری برای تمامی برندهای گوشی، افرادی که منافعشان بوسیله قاچاق تامین می شد، دست به کارهای مختلفی برای دور زدن این طرح زدند. یکی از این راه ها، واردات چمدانی گوشیهای مسافری بود؛ بدین ترتیب که در مقطعی از زمان، برای واردکنندگان این رسم باب شده که در سفر به سفرهای خارجی، به واردات هزاران گوشی مسافری اقدام نمایند.
این موضوع موجب شد مسئولان به دنبال راه چاره ای باشند که واردات بی رویه که رسما قاچاق بود و اسما مسافری، برچیده شود و در مقابل هم واردات مسافری پابرجا باشد و آن دریافت مستقیم کد فعال سازی گوشی مسافری بعد از پرداخت عوارض و ثبت موفق شناسه سریال دستگاه در گمرک بود که با اتصال گمرک به سامانه همتا امکان پذیر شد.
این در حالی است که طبق اطلاعات کانال اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)، با پایش سامانه شناسایی و مبارزه با قاچاق، سوءاستفاده عده ای از رویه مسافری محرز شده است. پس از ارسال پیامک هشدار در شهریور ماه سال ۹۸ به بعضی از متخلفین و عزم حاکمیت جهت برخورد، باتوجه به اصرار اصناف جهت جلوگیری از متضرر شدنشان، با ارائه تعهد توسط ایشان و اتحادیه های مربوطه در خصوص "عدم تکرار این رفتار"، برخورد در آن زمان به تعویق افتاد.
با توجه به تذکرات و اتمام حجت پیشین، سامانه شناسایی و مقابله با قاچاق به این افراد هشدار می دهد در صورت ادامه این رفتار، علاوه بر قطع گوشیهای ثبت شده، نسبت به معرفی متخلفین به مراجع امنیتی یا قضایی اقدام خواهدنمود و هر گونه وساطت جهت مسامحه قابل پذیرش نخواهد بود و متخلفین علاوه بر مجازات های مندرج در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طبق قانون جرایم کامپیوتری نیز تا دو سال حبس در پیش خواهند داشت.
همچنین به کسانی که قصد خرید تلفن همراه دارند اکیداً سفارش می شود پیش از خرید، بوسیله #۷۷۷۷* استعلام اصالت کرده و در صورت مسافری بودن یا ثبت نشدن تلفن همراه، از خرید امتناع کنند، برای اینکه ثبت تلفن همراه بوسیله رویه مسافری، فقط برای مصارف غیرتجاری و جهت استفاده شخصی مسافر مجاز بوده و هر زمان که هر تخلفی در مراحل ثبت آن احراز شود، تلفن همراه مزبور مسدود خواهد شد.
منبع:

1399/05/02
17:10:03
5.0 / 5
2311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل