رصد ۱۵ میلیارد اطلاعات سرقت شده در وب تاریك

رصد ۱۵ میلیارد اطلاعات سرقت شده در وب تاریك به گزارش تعمیر تلفن طبق تحقیقی جدید بیشتر از ۱۵ میلیارد اطلاعات سرقت شده از حساب های كاربری افراد در وب تاریك وجود دارد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایندپندنت، پژوهشی جدید نشان داده است بیشتر از ۱۵ میلیارد اطلاعات حساب های کاربری سرقت شده در وب تاریک وجود دارد.
محققان شرکت امنیت سایبری«دیجیتال شادوز» متوجه شده اند میلیاردها نام کاربری و پسورد متعلق به حساب های کاربری مختلف در وب تاریک عرضه می شوند. این اطلاعات به حساب های کاربری مختلف از حساب های بانکی گرفته تا سرویسهای پخش موسیقی و فیلم متعلق می باشد.
طبق این تحقیق اطلاعات مربوط به سرویس ها پخش موسیقی و فیلم با متوسط قیمت ۱۲ پوندبرای فروش عرضه شده اند. اما داده های مربوط به حساب های کاربری بانکی و سرویسهای مالی به صورت متوسط با قیمت۵۶ پوند برای فروش عرضه شده اند و گاهی اوقات حتی قیمت اطلاعات حساب های کاربری با کیفیت بالا به ۴۰۰ پوند هم می رسد.
بخش اعظم اطلاعات فاش شده به مشتریان کسب وکارها تعلق داردکه در نتیجه شکاف های امنیتی برملا شده است.
ریک هولاند یکی از مدیران این شرکت امنیت سایبری می گوید: تعداد دقیق اطلاعات سرقت شده در وب تاریک بسیار زیاد است. بعضی از اطلاعات فاش شده بسیار حساس هستند و مجرمان می توانند به سادگی از آنها سوء استفاده کنند.
به گفته این شرکت میزان اطلاعات سرقت شده از ۲۰۱۸ میلادی تابحال بیشتر از ۳۰۰ درصد رشد کرده که دلیل آن افزایش عملیات هک است. تخمین زده می شود طی ۲ سال قبل حدود ۱۰۰ هزار عملیات هک انجام شده است.

1399/04/20
13:50:10
5.0 / 5
2264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل