سناتورهای آمریكایی به دنبال تسهیل دسترسی به داده های رمزگذاری شده

سناتورهای آمریكایی به دنبال تسهیل دسترسی به داده های رمزگذاری شده به گزارش تعمیر تلفن سه تن از سناتورهای جمهوری خواه در سنای آمریكا به دنبال تصویب طرحی هستند كه بر اساس آن دسترسی به داده های رمزگذاری شده دیجیتال با حكم دادگاه به آسانی ممكن می شود.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از زد دی نت، سناتورهای مورد اشاره که عضو کمیته قضائی سنای آمریکا هستند می گویند هم اکنون پلیس و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا برای رمزگشایی از داده های رمزگذاری شده در فضای دیجیتال با چالش هایی مواجهند و طرح جدید در صورت تصویب شدن این مشکلات را برطرف می کند.
طرح مورد اشاره که دسترسی قانونی به داده های رمزگذاری شده نام گرفته، شرکت های عرضه دهنده خدمات اینترنت و سازندگان انواع وسایل الکترونیکی را موظف می کند تا در صورت دریافت حکم دادگاه به سرعت داده های رمزگذاری شده را رمزگشایی کرده و محتوای آنها را در اختیار مقامات قضائی قرار دهند.
در این طرح تصریح شده شرکت های فناوری به صورت عمدی محصولات خویش را بگونه ای طراحی می کنند که تنها کاربران آنها بتوانند به محتوای ذخیره شده دسترسی یابند و این مسئله به نفع مجرمان تمام می شود. ازاین رو شرکت های فناوری تنها با صدور حکم دادگاه باید محتوای رمزگذاری شده گوشیها، تبلت ها، کامپیوتر ها و غیره را افشا کنند.
سناتورهای حامی این طرح مدعی شده اند تروریست ها و جنایتکاران تاکنون بارها از قابلیت رمزگذاری داده های گوشیها، اپلیکیشن ها و غیره برای مخفی کاری بهره برده اند و این روند باید متوقف شود.
در عین حال مدافعان آزادی های مدنی در آمریکا اعتقاد دارند که عرضه این طرح با هدف کاهش امنیت و نقض حریم شخصی همه مردم به بهانه حفظ امنیت افراد صورت می گیرد.


منبع:

1399/04/06
11:45:13
5.0 / 5
2615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل