توسط یك گروه هكری صورت گرفت؛

باج گیری ۴۲ میلیون دلاری از شركت حقوقی با تهدید ترامپ

باج گیری ۴۲ میلیون دلاری از شركت حقوقی با تهدید ترامپ به گزارش تعمیر تلفن یك گروه هكری شركتی حقوقی در آمریكا را به افشای اسناد مسروقه از آن كه گفته می شود بخشی از آنها حاوی اطلاعاتی در مورد دونالد ترامپ هم هست، تهدید كرده اند.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از زد دی نت، گروه REvil که به دلیل سرقت اسناد حساس و باج گیری از مالکان آنها در فضای مجازی شهرت دارد، یک شرکت حقوقی در نیویورک را تهدید به افشای فایل های مهمی کرده که از آن به سرقت برده است.
این فایل ها حاوی داده های مهمی در مورد افراد مشهور مشتری شرکت حقوقی Grubman Shire Meiselas & Sacks (GSMS) هستند. REvil تهدید کرده اگر باج مدنظر آنکه برابر با ۴۲ میلیون دلار است، پرداخت نشود، تمامی این اطلاعات را منتشر نموده و رسوایی به بار می آورد.
هکرهای REvil اطلاعات مذکور را هفته گذشته و پیش از رمزگذاری آنها سرقت کرده اند. همچون مشتریان شرکت حقوقی مذکور که اطلاعات آنها سرقت شده می توان به فیسبوک، مدونا، التون جان، لیدی گاگا، ماریا کری، جسیکا سیمپسون و دهها چهره مشهور دنیای هنر و ورزش در آمریکا اشاره نمود.

شرکت حقوقی GSMS این رویداد را تأیید کرده و از بررسی مبحث اطلاع داده است. هکرها به GSMS برای مذاکره و پرداخت باج ۴۲ میلیون دلاری یک هفته وقت داده اند. آنها به دلیل تأخیر GSMS در پرداخت باج و به منظور مجازات آن فایلی ۲.۴ گیگابایت از اسناد حقوقی در رابطه با لیدی گاگا را منتشر نموده اند که اغلب آنها مربوط به قراردادهای برگزاری کنسرتهای وی و حضور وی در برنامه های تلویزیونی است.
هکرها در تازه ترین تهدید خود بر ضد GSMS مدعی شده اند که در صورت عدم دریافت باج، تا یک هفته دیگر اسنادی را که در رابطه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است هم منتشر می کنند. آنها افزوده اند که این اسناد در رابطه با پولشویی های ترامپ است و افشای آنها می تواند انتخاب مجدد وی بعنوان رئیس جمهور را غیر ممکن کند.
در عین حال برخی منابع آگاه می گویند ترامپ هیچگاه مشتری خدمات حقوقی GSMS نبوده است و این تهدید توخالی تنها برای فشار بیشتر بر این شرکت حقوقی صورت گرفته است.

1399/02/27
15:35:55
5.0 / 5
2955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل