۱۱ طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت نمودند

۱۱ طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت نمودند به گزارش تعمیر تلفن معاون پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت ۷ طرح اختراع از دستاوردهای متخصصان و دریافت ۴ گواهی اعتبارسنجی اختراع اطلاع داد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، هادی رضائی اظهار داشت: ۷ طرح متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران در سال۹۸، بعنوان اختراع در اداره ثبت اختراعات مرکز مالکیت معنوی به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: افزون بر این، ۴ پروژه دیگر این پژوهشگاه هم موفق به دریافت گواهی اعتبارسنجی اختراع از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال قبل شده اند.

رضایی اظهارداشت: یکی از راهکارهای اصلی در حفظ مالکیت فکری و صیانت از دستاوردهای علمی متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران تا رسیدن به مرحله تجاری سازی، ثبت حقوقی این دستاوردها است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران عناوین طرح های اختراعی پیش گفته متعلق به پژوهشکده سامانه های ماهواره این پژوهشگاه را چنین عنوان کرد: «اتاق تمیز پرتابل (قابل حمل) جهت تست سنسورهای فضایی"، "سیستم تعیین موقعیت رادیویی طیف گسترده و زمین پایه بومی برای ماهواره"، "مکانیزم قفل انتهائی ماهواره با نوع زبانه ای، پلت فرم صلیبی بهینه سازی شده برای سازه ماهواره به منظور افزایش نسبت استقامت به وزن.»

وی همچنین، عناوین دیگر این طرح های اختراعی متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی این پژوهشگاه را نام برد که عبارتند از: «ساخت نانوکاتالیست بر پایه مونولیت و فوم»، «تهیه نانو کامپوزیت پلیمر-الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختارهای زیرکونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید.»

رضایی، طرح اختراعی دیگر را «میراگر جریان گردابی مغناطیسی» نام برد که متعلق به پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران تشریح کرد: طرح های اختراعی پس از ثبت در مرکز مالکیت فکری، می توانند اعتبارسنجی علمی از سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران گواهی دریافت نمایند که ۴ اختراع این پژوهشگاه در سال ۹۸، این گواهی را دریافت نموده اند.

رضائی عناوین طرح های اختراعی این پژوهشگاه را که گواهی اعتبارسنجی اختراع دریافت نموده اند، چنین برشمرد: «میز مونتاژ و تست ماهواره با گشتاور و دقت بالا» و «سامانه هوشمند نظارت الکترونیک فضاپایه و ایستگاه پایه به منظور ردیابی افراد» متعلق به پژوهشکده مواد و انرژی؛ «مکانیزم نگهدارنده و رهایش چاقوی حرارتی» از پژوهشکده رانشگرهای فضایی و «بستر آزمون عملکرد سامانه های الکتروهیدرودینامیکی» متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران همینطور اظهار داشت: امسال هم ثبت مالکیت فکری دستاوردهای پژوهشگاه با جدیت دنبال می شود، به صورتی که تاکنون، ۱۹ پرونده ثبت اختراع و ۱۱ پرونده اعتبارسنجی اختراعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

1399/02/17
14:47:07
5.0 / 5
3336
تگهای خبر: سیستم , صنعت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل