ورایزن:

شبكه ۵G در گسترش كرونا هیچ نقشی ندارد!

شبكه ۵G در گسترش كرونا هیچ نقشی ندارد! به گزارش تعمیر تلفن مدیر ارشد اجرایی اپراتور مخابراتی ورایزن شایعات مربوط به نظریه توطئه در مورد نقش شبكه ۵G در گسترش ویروس كرونا او را به كلی رد و تكذیب نمود.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، هانس وستبرگ - مدیر ارشد اجرایی شركت مخابراتی ورایزن - كه بدون شك یكی از بزرگترین اپراتورهای فعال در حوزه توسعه زیرساخت های مربوط به نسل پنجم شبكه اینترنت همراه معروف به شبكه ۵G به حساب می آید، اخیرا شایعات و نظریه های توطئه در مورد نقش شبكه ۵G در گسترش ویروس خطرناك و مرگبار كرونا در كشورهای مختلف جهان را از لحاظ علمی و فنی رد و تكذیب نمود.
وستبرگ در ادامه سخنان خود اضافه كرد: هیچ ارتباطی میان شبكه ۵G و ویروس كرونا وجود ندارند و این شایعات تنها اخبار نادرست و گمراه كننده در فضای مجازی به شمار می روند.
همزمان با شروع گسترده ویروس كرونا اری از افراد و كارشناسان كه پیش تر از منتقدان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه بودند، از نقش این نسل از شبكه در تقویت ویروس و همه گیری آن در كشورهای مختلف جهان سخن گفته بودند.
این نظریه توطئه كه اخیراً بیشتر در بریتانیا جنجال آفرین و دردسرساز شده است، ریشه در یكی دو سال گذشته دارد كه خیلی از دانشمندان و منتقدان شبكه ۵G با انتشار گزارش های مفصل از تأثیر و تبعات مخرب و منفی توسعه این شبكه بر سلامت انسان حیوان و محیط زیست و همینطور افزایش احتمال مبتلا شدن به سرطان و بسیاری دیگر از بیماری های خطرناك اطلاع داده و به دولت های كشورهای مختلف در این حوزه اخطار داده بودند.
آنها اعتقاد دارند كه دولت های مختلف در سرتاسر جهان هم به دلیل سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی كه توسعه و راه اندازی این نسل از شبكه اینترنت پرسرعت برایشان به ارمغان می آورد، همچنان به همكاری با اپراتورهای مخابراتی و شركت های تكنولوژی فعال در این عرصه ادامه می دهند.
این در حالیست كه خیل عظیمی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری نظر این دسته از منتقدان را قبول نداشته و با فرض اینكه فركانس های شبكه ۵G هم همچون نسل های پیش از آن تنها فركانس های رادیویی هستند و وارد بافت های بدن انسان می شوند، این نظریه ها را رد می كنند.1399/01/30
22:39:17
5.0 / 5
3135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل