در لایو اینستاگرام مطرح شد

نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فركانس از صدا و سیما

نامه جهرمی به رئیس جمهور برای آزادسازی فركانس از صدا و سیما تعمیر تلفن: وزیر ارتباطات از ارسال نامه ای به رئیس جمهور برای درخواست بازپس گیری فضای فركانسی 700 و 800 مگاهرتز از سازمان صدا و سیما آگاهی داد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در لایو اینستاگرام با اشاره به نیازمندی كشور به افزایش ظرفیت شبكه موبایل، گفت: در صورتیكه منابع فركانسی را دریافت نماییم، كیفیت اینترنت موبایل افزایش می یابد.
وزیر ارتباطات با اعلان اینكه از روز ۱۸ اسفندماه سال ۹۸ كشور وارد بهمن ترافیك شبكه اینترنت شد، اظهار داشت: طراحی شبكه تلفن همراه برای ترافیك روزانه ۷.۵ پتابایت پیش بینی شده بود كه این عدد در تاریخ ۱۸ اسفند برای هر اپراتور به ترافیك حدود ۶.۸ پتابایت رسید.
وی با اعلان اینكه متوسط سرعت نسل ۴ موبایل می توانست حدود ۱۵ مگابیت بر ثانیه باشد، اضافه كرد: از ۱۸ تا ۲۸ اسفندماه ۹۸ اپراتورهای موبایل ظرفیت شبكه را افزایش دادند و الان ظرفیت شبكه موبایل از متوسط روزانه ۷.۵ پتابایت به ۱۱.۲ پتابایت رسیده است. با این وجود به سبب افزایش میزان مصرف كاربران، در صورتیكه منابع فركانسی در اختیار داشته باشیم می توانیم این ظرفیت را افزایش دهیم.
جهرمی افزود: در این ایام و برای مختل نشدن شبكه موبایل، قسمتی از فركانس سایر اپراتورها و سایر بهره برداران را آزادسازی و در اختیار اپراتورهای موبایل قرار دادیم و از اپراتورهای بین المللی نیز برای این افزایش ظرفیت كمك گرفتیم.
وی با اشاره به اینكه شب گذشته ظرفیت شبكه موبایل از ۱۱ پتابایت نیز عبور كرد، اظهار داشت: تمامی تلاشمان این است كه بتوانیم ظرفیت شبكه موبایل را برای كلاس های مجازی مدارس و دانشگاه ها افزایش دهیم و در این راستا نیازمند منابع فركانسی هستیم كه قسمتی از آن در اختیار سازمان صدا و سیما است.
وزیر ارتباطات افزود: بدین جهت امروز با ارسال نامه ای به رئیس جمهور و ارائه گزارش ۶ ساله از پیگیری هایمان برای آزادسازی فركانس ۷۰۰ و ۸۰۰ كه در اختیار صدا و سیما است، خواهان بررسی این درخواست در ستاد ملی كرونا شدیم تا با همدلی و همراهی سازمان صدا و سیما، این فضای فركانسی به شبكه موبایل افزوده شود و شاهد افزایش كیفیت این خدمات باشیم.
وی اظهار داشت: مطمئن هستیم كه آزادسازی فضای فركانسی به اندازه آزادسازی خرمشهر سخت نیست، اظهار داشت: درصورتی كه این منابع فركانسی از طرف صدا وسیما در اختیار ما قرار گیرد، كیفیت اینترنت موبایل چند برابر بهبود می یابد.
جهرمی تاكید كرد: باتوجه به میزان مصرف كاربران، پیش بینی مان روند كاهشی كیفیت در سرعت اینترنت موبایل است و تنها با آزادسازی فضای فركانسی می توانیم امیدوار باشیم كه كیفیت بر می گردد.

1399/01/19
12:51:58
5.0 / 5
3051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل