شاپرك منتشر كرد

سهم كارت خوان ها از تراكنش های كارتی

سهم كارت خوان ها از تراكنش های كارتی به گزارش تعمیر تلفن تراكنش های شبكه الكترونیكی پرداخت كارتی كشور در اسفندماه سال قبل ۳۲۸ هزار میلیارد تومان بوده كه ۹۱ درصد آن از راه كارت خوان ها انجام شده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین گزارش اقتصادی منتشرشده از جانب شاپرك، مجموع تعداد تراكنش های انجام شده شاپرك در اسفندماه سال قبل دو میلیارد و ۲۸۰ میلیون بوده كه ارزش این تراكنش ها در مجموع به ۳۲۸ هزار میلیارد تومان می رسد.
بر این اساس، رشد اسمی ماهانه تراكنش های شاپرك در اسفندماه سال قبل نسبت به بهمن ماه ۱.۲۲ درصد و نسبت به اسفند سال قبل از ۱۱.۶۵ درصد بوده است.
در اسفندماه سال ۱۳۹۸ سهم ابزارهای پذیرش اینترنتی در تراكنش های انجام شده حدود پنج درصد و ابزار پذیرش موبایلی حدود چهار درصد بوده است و این در شرایطی است كه كارت خوان های فروشگاهی حدود ۹۱ درصد از كل تراكنش های انجام شده را به خود اختصاص داده اند.
از مجموع تراكنش های انجام شده ۸۴.۶۶ درصد مربوط به خرید كالا و خدمات، ۹.۳۵ درصد مربوط به پرداخت قبض و خرید شارژ تلفن همراه و حدود شش درصد مربوط به مانده گیری بوده است.
همینطور از مجموع كل تراكنش های انجام شده در اسفندماه سال قبل ۹۰.۷ درصد موفق و ۹.۳ درصد ناموفق بوده، البته تراكنش هایی كه با سوییچ شاپرك انجام شده، ۹۹.۹۶ درصد موفق بوده است.
اما از مجموع تراكنش های ناموفق انجام شده در این ماه، ۰.۵۶ درصد به علت خطای پذیرندگی، ۰.۵۹ درصد به علت خطای شاپركی، ۱۱.۵۴ درصد به علت خطای صادركنندگی، ۸۶.۶۹ درصد به علت خطای كاربری و ۰.۶۲ درصد به دلیل خطای كسب و كار بوده است.
بر طبق این گزارش، نسبت ارزش تراكنش های شاپرك به نقدینگی در اسفندماه سال قبل هم ۱۲.۳۴ درصد بوده و این در شرایطی است كه نسبت اسكناس و مسكوك در دست اشخاص به نقدینگی در این ماه تنها ۲.۳۳ درصد بوده است.1399/01/16
17:12:45
5.0 / 5
3501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل