آمازون مجبور شد به كارمندانش مرخصی باحقوق بدهد

آمازون مجبور شد به كارمندانش مرخصی باحقوق بدهد به گزارش تعمیر تلفن آمازون كه به هیچ وجه حاضر نبود به كاركنان خود در شرایط شیوع كرونا مرخصی با حقوق بدهد و حتی آنها را به اخراج تهدید كرده بود، سرانجام تسلیم فشارها شد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از سی ان بی سی، آمازون اعلام نموده آن دسته از كاركنان پاره وقت و فصلی این شركت كه تمایل به استفاده از مرخصی برای در امان ماندن از ویروس كرونا داشته باشند، می توانند از مرخصی استفاده كنند و در روزهای مرخصی به آنها حقوق هم پرداخت خواهد شد.
بسیاری از سازمان های مدافع حقوق كارمندان و كارگران از سال قبل میلادی به آمازون فشار آورده بودند تا هر چه سریع تر چنین مزایای را برای كاركنان خود به رسمیت بشناسد، اما آمازون از این امر امتناع كرده بود تا سرانجام تحت فشار سنگین افكار عمومی جف بزوس مدیر عامل آمازون تسلیم شد. مقاومت وی تا حدی بود كه برخی از سناتورهای كنگره آمریكا با ارسال نامه ای خطاب به بزوس از رویه سختگیرانه او در این حوزه انتقاد كرده بودند.
هزاران كارمند آمازون در انبارهای این شركت به صورت پاره وقت و فصلی كار می كنند تا كالاهای مختلف را به دست مصرف كنندگان برسانند. ولی این افراد حق استفاده از مرخصی باحقوق را ندارند و فشار كاری زیادی را هم تحمل می كنند.
بر اساس اعلام آمازون قوانین مرخصی با حقوق برای كلیه كاركنان آمازون از اول مارس اعمال می شود و آنها حق دارند برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا در سر كارهای خود حاضر نشوند.

1399/01/06
12:41:58
5.0 / 5
3356
تگهای خبر: آمازون , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل