چین میزبان ۲۰ میلیون كاربر شبكه ۵G

چین میزبان ۲۰ میلیون كاربر شبكه ۵G تعمیر تلفن: چین الان بالغ بر 20 میلیون كاربر شبكه 5G را در خود جای داده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، چین كه بدون شك یكی از اولین و بزرگترین پیشگامان توسعه و راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبكه ۵G جهان محسوب می شود، طبق گزارش وب سایت gizchina، الان میزبان بالغ بر ۲۰ میلیون كاربر در این كشور است كه كه به صورتی از شبكه ۵G برای اتصال به اینترنت جهانی بهره برده و بهره می برند.
از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در این كشور پهناور آسیای شرقی می توان به چاینا موبایل (China Mobile) و چاینا تلكام (China Telecom) اشاره نمود كه طبق آمارهای انتشار یافته درانتها ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی، تعداد مشتركان و كاربران ۵G شركت مخابراتی چاینا موبایل ۱۵.۳۹۹ میلیون بوده كه این رقم برای شركت مخابراتی چاینا تلكام ۵.۱۷ میلیون نفر ثبت و گزارش شده است كه در مجموع تعداد كاربران فعال شبكه ۵G این دو اپراتور چینی به ۲۰.۵۶۹ میلیون كاربر می رسد.
همین طور آمارهای انتشار یافته از طرف آكادمی ارتباطات و فناوری چین در ماه گذشته میلادی نشان میدهد كه تعداد گوشیهای هوشمند مجهز به فناوری ۵G در بازار چین ۲۱.۶۱۴ میلیون دستگاه بوده است كه نشان میدهد آمار و ارقام انتشار یافته از طرف اپراتورهای مخابراتی درست و دقیق بوده است.
پیش تر نیز خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده بودند كه تا پنج سال آینده نیمی از جمعیت جهان به شبكه ۵G متصل شده و دسترسی پیدا خواهند كرد.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود دراین زمینه رونمایی می كنند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و دراین زمینه كارهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر هواوی، نوكیا، اریكسون، زد تی ای، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند.
نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.
منبع:

1399/01/03
12:23:31
5.0 / 5
3246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل