براساس اطلاعات نقشه بلد ؛

نقاط پرمراجعه شهروندان تهرانی در ایام قرنطینه منتشر گردید

نقاط پرمراجعه شهروندان تهرانی در ایام قرنطینه منتشر گردید به گزارش تعمیر تلفن الگوی حركتی روزهای قرنطینه شهروندان تهرانی طبق اطلاعات نقشه بومی بلد نشان داده است كه بیمارستان ها، ترمینال جنوب و برخی مراكز خرید نقاط پرمراجعه و مقصد خیلی از كاربران بوده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، اطلاعات مسیریابی «بلد» نشان داده است كه با وجود سفارش های بسیار برای ماندن در خانه، بعضی از نقاط مانند مراكز خرید و تفریحی، پایانه ها و میادین مهم شهر از مقاصد مهم مسیریابی افراد در تاریخ های بیستم تا بیست و سوم اسفند بوده اند. بر طبق این اطلاعات ۵۹ بیمارستان، داروخانه و درمانگاه و ۴۱ مركز تفریحی، مركز خرید، ترمینال و میدان شهر در میان ۱۰۰ نقطه پربازدید كاربران بلد قرار داشته اند. با عنایت به داشتن ۳.۵ میلیون كاربر فعال در بلد، این اطلاعات تاحدودی می تواند نشان دهنده الگوی حركتی افراد در این سه روز باشد. نرم افزار بلد بر مبنای محاسبه «تعداد جستجو» و «تعداد مسیریابی»، اطلاعاتی از ۱۰۰ نقطه پر رجوع افراد در سه روز به دست آورده است. این اطلاعات نشان داده است «ترمینال جنوب» در این مدت بعد از بیمارستان ها، از نقاط پر رجوع ای بوده كه «بلد» به آن مسیریابی داده یا نام آن از جانب كاربران در این نرم افزار جستجو شده است. ترمینال جنوب یكی از مهمترین پارك سوارهای تهران برای سفر به شهرهای جنوبی و مركزی كشور به حساب می آید. بعد از آن یكی از مراكز خرید در شمال شهر و بازار گل شهید محلاتی از نقاط پرمراجعه در سایت بلد بوده اند. سپس در ادامه نام برج میلاد، بام تهران، پل طبیعت و برخی مراكز خرید دیگر هم در فهرست مناطق پر رجوع دیده می شود. مقایسه با ماه قبل در این اطلاعات كه از روزهای بیستم تا بیست و دوم اسفند به دست آمده، میزان جستجوی یكی از مراكز خرید در شمال شهر در مسیریاب بلد به رتبه چهل و پنجم رسیده؛ این در حالیست كه در ماه پیش و بازه زمانی بیستم تا بیست و دوم بهمن، این مركز خرید در رتبه ۱۷۵ قرار داشت. این نشان داده است كه با تعطیل شدن مدارس و بعضی از ادارات خیلی از افراد در خانه مانده، بخش دیگر درگیر مراكز درمانی شده اند و هم زمان گروهی از شهروندان زمان خالی خویش را به بازدید از مجتمع های خرید گذرانده اند. در این رتبه بندی بعد از بیمارستان ها، بازار گل محلاتی سومین نقطه ای بوده كه در «بلد» به آن مسیریابی یا نام آن جستجو شده؛ این در حالیست كه ماه قبل، رفتن به این بازار در رتبه نهم فهرست بلد قرار داشت. بازار گل محلاتی یكی از شناخته شده ترین بازارهای گل تهران است كه همیشه در اسفند ماه بسیار شلوغ می شود. علیرغم سفارش های بسیار، این بازار سال جاری هم میزبان خرید افراد زیادی در تهران بوده است. همینطور بعد از بازار گل محلاتی، برج میلاد، پل طبیعت و برخی مراكز خرید مبلمان از نقاط پرمراجعه در مسیریاب بلد بوده اند كه نشان دهنده الگوی حركتی تهرانیان در سه روز بیستم تا بیست و دوم است. بنابر این گزارش همه بیمارستان های ریفرال بیماری كرونا در تهران، از مناطق پرمراجعه بلد هم بوده اند. به غیر از بیمارستان ها، مناطق پر ارجاع در این نقشه بومی شامل مراكز خرید و مراكز تفریحی، ترمینال ها و فرودگاه مهرآباد است. مقایسه با نقشه شیوع بیماری در محلات بررسی نقشه مناطق پرخطر كه به تازگی با حمایت وزارت بهداشت انتشار یافته، نشان داده است كه مسیریابی بلد به اغلب محله هایی كه افراد مبتلا در آن تردد بیشتری داشته اند، بسیار بالا بوده است.
برای مثال بر مبنای نقشه انتشار یافته تعداد زیادی از افراد مبتلا به كرونا، در روزهای پیش از بستری در محله بازار تردد داشته اند و همزمان آمار مسیریابی بلد هم به بازار تهران بسیار بالا بوده است. طوری كه در تاریخ بیستم تا بیست و دوم اسفند این محدوده از بازار تهران و بازار مولوی، پاساژ لباف و میدان امام خمینی گرفته تا میدان منیریه جزء ۱۰۰ نقطه پرمراجعه در فهرست بلد بوده اند كه نشان دهنده تردد بالای افراد در مناطق پرخطر شهر است. بر مبنای تطبیق این دو نقشه می توان گفت از بین ۱۰ محله ای كه مبتلایان در آن تردد زیادی داشته اند، ۸ محله در فهرست نقاط پرمراجعه بلد بوده اند. برای مثال در نقشه تردد مبتلایان، نام چهار راه ولیعصر، ونك، میدان انقلاب، میدان صادقیه بعنوان مناطق پرخطر عنوان شده و همزمان در ۱۰۰ منطقه پر جستجو مسیریاب بلد این محلات رتبه بالایی داشته اند كه می تواند نشان دهنده فراوانی بالای رفت و آمد شهروندان در این مناطق پرخطر باشد. این هم پوشانی بین مناطق پر خطر و مناطق پرمراجعه در بلد همینطور در نقاط دیگر شهر هم ادامه دارد. برای مثال در نقشه انتشار كرونا در تهران، نام صادقیه و سعادت آباد بعنوان پرخطرترین مناطق ذكر شده است. در مقابل در مسیریاب بلد هم میدان صادقیه و میدان كاج از مكان های پر رجوع بوده اند. بعد از آن سهروردی شمالی، چهارراه ولیعصر و محله بازار بعنوان محلات پرخطر ذكر شده اند. در مسیریاب بلد هم رتبه جست وجو و مسیریابی بازار مولوی، بازار تهران، محله منیریه، پاساژ لباف و چهارراه ولیعصر بالا بوده است. سپس در ادامه محلات نیروی هوایی، تهران پارس، اختیاریه، شهرك ولیعصر، بهشتی و شكوفه در دسته پرخطرها قرار گرفته اند. نام میدان انقلاب و میدان ونك هم جزء ۱۰۰ محله پر جست وجو و مسیریابی شده بلد قرار داشته كه از جانب دیگر بعنوان مناطق پرتردد بیماران مبتلا به كرونا مطرح گردیده است. همینطور در بلد، میدان صنعت، 2 مركز خرید در هروی از مناطق پر تردد بوده اند كه بر مبنای نقشه رفت وآمد بیماران مبتلا به كرونا به ترتیب شهرك قدس و پاسداران هم بعنوان مناطق پرخطر از آنها یاد شده است. همینطور در حالی در نقشه رفت و آمد بیماران در محلات نام محله نارمك دیده می شود كه در نقاط پر مراجع بلد مسیریابی زیادی به پارك فدك، و میدان هفت حوض در این محله شده است. این هم پوشانی هم چنین می تواند بر درخواست های مداوم مسؤلان وزارت بهداشت از مردم صحه بگذارد. چنانچه هرچه مناطق پرترددتر بوده اند خطر مبتلا شدن در آنها هم بیشتر شده است. برای همین به نظر می آید برای قطع زنجیره مبتلا شدن به این ویروس راهی به جز عمل كردن درخواست های مكرر «در خانه بمانید» وجود نخواهد داشت.

1398/12/26
15:03:20
5.0 / 5
3791
تگهای خبر: اطلاعات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل