تعیین تكلیف خدمات ارزش افزوده تا آخر سال

تعیین تكلیف خدمات ارزش افزوده تا آخر سال تعمیر تلفن: در صورتیكه وزیر ارتباطات از تصمیم گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مركز ملی فضای مجازی آگاهی داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام نمود كه با جمع بندی این نظرات در این مركز و طرح این نظرات در جلسه بعدی كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم گیری خواهد شد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) كه به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامك معمول است و مهم ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، شامل اخبار، مسابقات و رأی گیری، تبلیغات موبایلی و اطلاع رسانی می شود. خدمات ارزش افزوده می تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شركای ثالثی كه بعنوان تامین كننده محتوا (Content Provider) شناخته می شوند، صورت گیرد.
بااینكه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط كاربر انتخاب شود، اما بعضی از شركت های ارزش افزوده، كاربران را بدون آگاهی خودشان، به عضویت این سرویس ها درآورده اند. از آنجائیكه این خدمات معمولاً هزینه های بالایی دارند، برای مثال ارسال یك پیامك ارزش افزوده به كاربر می تواند حداقل ۳۰۰ تومان هزینه داشته باشد، هزینه های زیادی كه در قبوض كاربران سیمكارت های دائمی آمده و یا سرویس هایی كه سبب تمام شدن اعتبار سیمكارت های اعتباری شده، اعتراض خیلی از كاربران را به دنبال داشته است.
در مواردی مشاهده شده پیامك های تبلیغاتی یا متن فریبنده بوسیله پیام رسان های اجتماعی یا سرشماره های شخصی ارسال می شود كه كاربران را تشویق می كند با ارسال كد، شارژ یا سرویس رایگان دریافت نمایند و بعضی از كاربران با اعتماد به این پیام ها، موارد درخواستی در پیامك را انجام می دهند كه در بعضی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آنها منجر می شود.
با افزایش كلاهبرداری ها و اعتراض مشتركان نسبت به خدمات ارزش افزوده كه بدون آگاهی افراد، سبب عضو شدن و دریافت هزینه از آنها می شدند، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود قصد ساماندهی این مساله را دارد و درصورتی كه اقدام برای ساماندهی منجربه اختتام كلاهبرداری ها نشود، خدمات ارزش افزوده را به كلی تعطیل خواهدنمود.
اما آذری جهرمی اخیرا اظهار كرده است ما در حال جمع بندی پیشنهاداتمان با مركز ملی فضای مجازی هستیم. اگر این جمع بندی به نتیجه برسد، در جلسه كمیسیون تنظیم مقررات در روز یكشنبه، تعیین تكلیف نهایی كلاهبرداری های ارزش افزوده انجام می شود و در غیر این صورت در جلسه دو هفته بعد بررسی شده و تا پیش از اختتام سال ۱۳۹۸، كلاهبرداری های ارزش افزوده حتما تعیین تكلیف خواهد شد.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی در گفت و گو با ایسنا، درباره تصمیم برای مقابله با كلاهبرداری های خدمات ارزش افزوده اظهار داشت: پس از جمع بندی های انجام شده و اطلاعاتی كه به مردم درباره خدمات ارزش افزوده دادیم و شكایتی كه به قوه قضاییه ارائه كردیم، اقدام بعدی این بود كه در این عرصه مقرراتی بگذاریم تا این مساله را زیربنایی تر حل نماییم، از مركز ملی هم خواهش كردیم كه به ما كمك كنند و نظراتشان را بگویند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بعد از اینكه موضوع را با آنها در بین گذاشتیم، استقبال كردند، برای اینكه نفس كار را خیلی قبول دارند، این كه بتوانیم از كلاهبرداری هایی كه در حوزه ارزش افزوده اتفاق افتاده و یا زمینه اش در آینده وجود دارد، جلوگیری نماییم.
فلاح افزود: مركز ملی فضای مجازی استقبال كرده و اعلام نمود نظرات اصلاحی و تكمیلی دارد و قول دادند در همین روزها نظرشان را به ما بدهند و ما جمع بندی اینها را به كمیسیون ببریم. قرار بود این مساله در جلسه امروز كمیسیون بررسی شود اما هنوز جمع بندی اتفاق نیفتاده و بدین سبب بناست در جلسه بعدی كمیسیون كه آخرین جلسه امسال هم هست، درباره آن تصمیم گیری شود.
منبع:

1398/11/27
15:16:33
5.0 / 5
4551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل