وزیر ارتباطات تاكید كرد

مقابل سانسور آمریكا در اینستاگرام می ایستیم

مقابل سانسور آمریكا در اینستاگرام می ایستیم به گزارش تعمیر تلفن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اقدام آمریكا در سانسور صدای ملت ایران و جهان تنها یك بی آبرویی برای آن كشور بوده است كه بطور قطع مقابل این حركت خواهیم ایستاد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی با بیان این كه بی آبرویی دولت آمریكا و همپیمانانش در سراسر دنیا كه البته عده زیادی نیستند، ثابت شده است، اظهار نمود: این بی آبرویی در به شهادت رساندن و ترور بزرگترین نماد مقابله با تروریسم در دنیا مشهود است؛ اینها بی آبرو هستند و از بی آبرو هم انتظار رفتار معقول نیست.
وی افزود: كسی كه بی آبروست، اقدامات بی آبرویانه خویش را ادامه خواهد داد و این افراد همان كسانی هستند كه عمری در دنیا فریاد برپا می داشتند كه ما نماد آزادی بیان و نماد پذیرش حرف های منتقد و مخالف خودمان هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه حركت مردم در سراسر دنیا و پست های میلیونی نه تنها از داخل ایران، بلكه از سراسر دنیا و حتی اقدامات چهره های مطرح در شبكه های اجتماعی، فضایی را ایجاد كرد كه باعث ایجاد چنین بی آبرویی شد، اظهار نمود: ایجاد این فضای منفعلانه، در واقع یك بی آبرویی دیگر از جانب ایالات متحده آمریكا رقم زد و آنها گمان می كنند كه با این اقدامات می توانند مقابل این حركت و جنبش بزرگ بایستند.
آذری جهرمی كه در یك مصاحبه رادیویی صحبت میكرد، با تاكید بر این مسئله كه خیال های آمریكا یك خیال باطل است، خاطرنشان كرد: بی گمان این جنبش ادامه خواهد داشت و همان گونه كه تابحال هم ملاحظه ای كرده اید، سراسر شبكه های اجتماعی بین المللی، مملو از ابراز ارادت و دلنوشته هایی در وصف حاج قاسم سلیمانی است و بی گمان این حضور جریان سازی كه مردم ایران و مردم جهان داشتند، ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این یك اقدام بزرگ است و واكنش دولت آمریكا و شبكه های اجتماعی كه تحت حاكمیت آنها هستند، یك حركت منفعلانه است، خاطرنشان كرد: آنها تلاش می كنند تا با انجام این رفتار ما را در موضع ضعف نشان دهند و این در شرایطی است كه حالا ایران و انقلاب اسلامی به بركت خون شهید سلیمانی در شبكه های اجتماعی دنیا، یك بی آبرویی بزرگ را برایشان رقم زده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: نباید اینگونه دیده شود كه ما در موضع ضعف هستیم، چونكه جریان انقلاب اسلامی در موضع قدرت است و این حضور جریان ساز مردم در شبكه های اجتماعی خود آنها سبب شده كه كارت پوشالی رسانه ای آنها گرفتار تزلزل شود و این حركت بطور قطع متوقف نخواهد شد و از تمام ظرفیت های بین المللی برای رساندن صدای این فریاد استفاده خواهیم كرد.
آذری جهرمی با اشاره به هشتگ DEARIRAN یا ایران عزیز در ایالات متحده آمریكا اظهار نمود: در ایالت متحده آمریكا هم با این هشتگ مردم عكس العمل نشان دادند و در فضای مجازی آمریكا مملو از این هشتگ است كه این مسئله هم آنها را گرفتار مشكل كرده و در یك موضع انفعال جدی قرار داده است.
وی با بیان این كه این جوشش از سمت مردم ایران، منطقه و جهان وجود دارد تا در شبكه های اجتماعی یكصدا، راه شهید سلیمانی را فریاد زنند و اقدام آمریكا را محكوم كنند، خاطرنشان كرد: این یك فرصت بی نظیر است، چون كه فضایی را بوجود آورده تا استانداردهای دوگانه آنها را برای همه روشن كند؛ بنابراین از این فرصت استفاده شده و خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: اما در این بین آنچه كه باید از جانب ما مورد توجه قرار بگیرد، این است كه باید ظرفیت سازی برای دنیا و نه تنها برای ایران ایجاد نماییم تا سكوهایی را برای خودمان داشته باشیم و در مقابل سانسورهایی كه آنها پیگیری می كنند، راه فریاد داشته باشیم.
آذری جهرمی افزود: برای آزادی بیان در سطح دنیا سكوهایی را ایجاد خواهیم كرد تا مردم دنیا بتوانند آزادانه با سانسورهایی كه ایجاد می شود، مقابله كنند كه این مسئله هم در دستور كار ما قرار گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد یك اپلیكیشن ایرانی در این راستا، اظهار داشت: جوانان كشور ما متوقف نمانده اند و پلتفرم هایی را برای رسانه های نوین طراحی كردند كه همچون آنها می توان به اپلیكیشن روبینو اشاره نمود كه بنده هم امروز صفحه شخصی خودم را در این اپلیكیشن راه اندازی كردم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه این اپلیكیشن از گذشته فعال بوده است، اظهار نمود: ما هیچ فضایی را برای گفتمان انقلاب اسلامی از دست نخواهیم داد و برای این مسئله از ظرفیت های بین المللی و سكوهای خود آمریكایی برای داد زدن سر آنها استفاده خواهیم كرد، علاوه بر این، فضاهای منتسب به خودمان را هم تقویت خواهیم كرد.

روبینو با استقبال بی نظیر از جانب مردم مواجه شد
آذری جهرمی با بیان این كه اپلیكیشن روبینو با استقبال بی نظیر از جانب مردم روبرو شده است، اظهار داشت: روبینو كه یك اپلیكیشن ایرانی است و عملكرد آن بگونه ای است كه به مرزهای ایران محدود نیست و این حركت سبب خواهد شد كه جوانان ایرانی توجه جدی تری به این مسئله داشته باشند و طبیعتا ما هم وظیفه خودمان را پشتیبانی از جوانان در این راستا می دانیم.
به قول وی، هدف ما این است كه رسانه ای داشته باشیم تا بتوانیم مقابل سانسور را بگیریم و این فضای جریان سازی را در آنجا رقم بزنیم البته این به معنای كنار گذاشتن فضاهای دیگر بین المللی نیست، چون كه بطور قطع در این فضاها هم حضور جدی تری خواهیم داشت و برای آنها كه قصد چالش در این راه را دارند، موانعی را ایجاد خواهیم كرد.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم اكنون آنها در چالشی به سر می برند كه ناشی از حضور جریان ساز مردم ایران، منطقه و جهان در مخالفت با دولت آمریكا حتی در خود آمریكاست، چونكه در خود آمریكا هم اقدامات اخیر این دولت با عكس العمل های زیادی از داخل این كشور روبه رو شده است كه دولتمردان آمریكا را با چالش مواجه كرده است.
وی تصریح كرد: از ظرفیت های موجود و از ظرفیت های داخل برای مقابله با سانسور آنها استفاده خواهیم كرد و تلاش می نماییم تا در سطح جهان پلتفرم هایی را داشته باشیم كه امكان فریاد زدن بر سر آمریكا برای تمام دنیا فراهم گردد.

اقدام ایران برای ساخت گوشیهای داخلی هوشمند
آذری جهرمی در بخشی دیگر از صحبت های خود از اقدام ایران برای ساخت گوشیهای داخلی هوشمند اطلاع داد و اضافه كرد: حركتی را در كشور شروع كرده ایم كه توسط تولید كنندگان داخلی پیگیری می شود البته ابتدای این راه هستیم اما با قدرت و جدیت خوبی این كار شروع شده و می خواهیم كه با استفاده از تولیدكنندگان ایرانی و همكاری شركت های بین المللی گوشیهای هوشمندی را با قیمت متوسط برای عرضه ی خدمت به مردم تولید نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش قیمت گوشیهای همراه بعد از تلاطمات ارز اظهار داشت: بخشی زیادی از مردم توان خرید گوشیهای هوشمند را ندارند، بنابراین دولت سكویی را فراهم نموده تا تولید كنندگان داخلی بتوانند در بازار رقابت با تولیدكنندگان خارجی محصولات خویش را عرضه كنند و كم كم هم به بازار منطقه نگاه داشته باشند تا ایران هم بتواند در تولید تلفن همراه هوشمند نقش داشته باشند.
وی با بیان این كه این حركت شروع شده و دولت برای اجرای این طرح 200 میلیارد تومان به مردم اختصاص داده، بگونه ای كه با سازوكاری بازار تقاضا تحریك و كسانی كه متقاضی خرید تلفن همراه هستند بتوانند تلفن همراه خویش را به صورت قسطی و با درج مبلغ كمی روی قبوض خریداری كنند.
به قول آذری جهرمی، خط اعتباری این طرح تخصیص داده شده و چهار شركت ایرانی هم در این راستا اعلام آمادگی كردند كه توان آنها از جانب وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و ارتباطات تایید شده است كه بخشی از این حمایت ها هم از جانب این دو وزارتخانه صورت خواهد گرفت و وزارت اقتصاد و بانك مركزی كمك هایی را خواهند داشت.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: انتظار داریم تا در دهه فجر، ورود گوشیهای ایرانی را به بازار شاهد باشیم كه هم قابل رقابت با مدلهای خارجی باشند و هم قیمت مناسبی داشته باشند تا تمام اقشار جامعه بتوانند از آن بهره مند شوند.
وی در پاسخ به این سؤال كه از كجا با سردار سلیمانی آشنا شدید و امروز ایشان را چگونه توصیف می كنید؟ اظهار داشت: بنده متولد ۱۳۶۰ هستم یعنی همان سال هایی كه حاج قاسم سلیمانی در كرمان فرمانده لشگر بود؛ به عبارتی می توانم بگویم هم سن و سال مجاهدت های حاج قاسم هستم.
به قول آذری جهرمی همه ما از یك جایی به بعد فهمیدیم كه امنیت ایران مدیون حاج قاسم سلیمانی است كه نه شعار می دهد و نه به روی ما می آورد كه چقدر برای حفظ امنیت كشور كوشیده است. هدف این بود كه آینده ما را بسازد، آینده سیاهی كه دشمنان ما می خواستند برای ما بسازند، حاج قاسم سلیمانی تبدیل به آینده ای روشن كرد.
وی با بیان این كه بعنوان یك جوان دهه ۶۰ و نه بعنوان یك وزیر، می گویم كه در دل ما چراغی روشن است كه از امثال سلیمانی ها نور می گیرد اظهار نمود: شهادت حاج قاسم حواس همه ما را جمع كرد كه مانند او بدون چشمداشت یك سرباز باشیم و آینده ای روشن را برای اسلام و ایران بسازیم.
به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همه مردم ایران ارادت ویژه ای به حاج قاسم دارند كه ما هم خوشبختانه از این مورد جدا نیستیم و خودمان را جزو دوستداران، علاقه مندان و رهروان راه حاج قاسم می دانیم و این یك افتخار بزرگ برای همه ماست.
آذری جهرمی اظهار نمود: نخستین برخوردهای من با حاج قاسم مربوط به سال ۱۳۹۰ است كه برای برگزاری جلساتی خدمت ایشان رسیدم و انصافا باید بگویم كه اخلاص، صمیمیت، جدیت و جهاد در راه خدا، در رفتار، منش و برخورد ایشان كاملا مشهود بود و نخستین نگاهی كه از ایشان برداشت می شد، صلابتی بود كه ناشی از اخلاص و ایمان ویژه ای بود كه به خداوند داشتند.
وی با تاكید بر این مسئله كه حاج قاسم سلیمانی به راهی كه در آن قرار گرفته بود، اعتقاد ویژه ای داشت، خاطرنشان كرد: بعید می دانم شور و حرارتی كه حاج قاسم در دل ایرانیان روشن كرده، خیلی زود خاموش شود و این مسیری است كه بطور قطع ادامه خواهد داشت و این خونی است كه ریختن آن بطور قطع رویش های زیادی را ایجاد خواهد نمود كه اثرات آنرا امروز می بینیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به عكس العمل های میلیونی در سطح دنیا، نه تنها در ایران، در مواجه با این اتفاق اظهار داشت: كسانی كه این خون را ریختند از جغرافیا، تاریخ، شیعه و ایران اطلاعی ندارند چون كه بطور قطع این خون دامان آنها را خواهد گرفت و این مسئله یك شعار نیست، چونكه شیعه، تاریخی دارد مملو از این حركت ها و این رویش ها كه پس از ریخته شدن این خون ها جوانه می زند.
آذری جهرمی با تاكید بر این مسئله كه بطور قطع این خون ریخته شده، دامان آنها را خواهد گرفت و سرانجام بسیار دردناكی برای آنها خواهد داشت، اظهار نمود: این چیزی است كه ما از رفتار حاج قاسم و از كسانی كه علاقه مند و دلداده ایشان هستند، می دانیم و ان شاالله این اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) كه می فرمایند كسی كه رابطه اش را بین خود و خدای خودش اصلاح كند، بطور قطع رابطه آن با مردم اصلاح خواهد شد، اظهار داشت: این مسئله راز ماندگاری حاج قاسم بود كه اخلاص در عمل و اخلاص در ارتباط با خدا او را محبوب قلوب همه جهانیان كرد، كسانی كه آزاده بودند و كسانی كه اندیشه آزادگی داشتند، در دنیا مجذوب و علاقه مند ایشان شدند و حاج قاسم چیزی جز خدمت در سر نداشت و به اعتقاد من رمز موفقیت این ماندگاری اصلاح رابطه با خدا بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتها با اشاره به دیدار روز گذشته خود با خانواده حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: یك سربازی كه در اوج مجاهدت، تلاش، ممارست و بالاترین منصب نظامی بود، سبك زندگی، سلوك، شیوه برخورد و نوع زندگی اش درس بزرگی را به همه ما می داد كه باید زندگی ایشان اسوه بزرگ برای تمام مسؤلان و مردم باشد.




منبع:

1398/10/16
22:23:45
5.0 / 5
4331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل