تحت فشار افكار عمومی صورت گرفت؛

عذرخواهی مدیرعامل اوبر برای اظهاراتش درباره قتل خاشقچی

عذرخواهی مدیرعامل اوبر برای اظهاراتش درباره قتل خاشقچی به گزارش تعمیر تلفن دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر بعد از انتقادات شدید كاربران اینترنت مجبور شد اظهارات خویش را درباره سلاخی جمال خاشقچی توسط جانیان عربستان سعودی پس بگیرد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از یاهونیوز، وی این جنایت سعودی ها را با مرگ یك عابر پیاده كه در سال ۲۰۱۸ با یكی از خودرو های خودران شركت اوبر برخورد كرده و فوت كرده است، مقایسه كرده بود. خسروشاهی افزوده بود: همه اشتباه می كنند و این بدان معنا نیست كه نمی توان این اشتباهات را بخشید. من فكر می كنم كه سعودی ها این مورد را جدی گرفته اند.
به دنبال این اظهار نظر هشتگ بایكوت اوبر در شبكه های اجتماعی و به خصوص توئیتر داغ شده و مورد توجه قرار گرفت. همین مسئله سبب شد كه خسروشاهی بابت اظهارات خود در پشتیبانی از عربستان سعودی مجبور به عذرخواهی شود. خسروشاهی در این مورد اظهار داشت: بابت این گفته خود متاسف است و در مورد آنچه بر سر جمال خاشقچی آمد هیچ امكان بخشش یا فراموشی وجود ندارد. من اشتباه كردم كه این رویداد را یك اشتباه نامیدم.
وی افزوده است: من در آن لحظه چیزی را بر زبان آوردم كه خودم هم به آن اعتقادی ندارم. سرمایه گذاران ما از مدت ها پیش از دیدگاه من در این زمینه آگاه هستند و من متاسف هستم كه در این زمینه به شكلی شفاف اظهار نظر نكردم.
عربستان سعودی یكی از بزرگترین سهام داران اوبر است و حدود ۱.۹ میلیارد دلار در این شركت آمریكایی سرمایه گزاری نموده است.
یاسر الرومایان مدیرعامل بنیاد سرمایه گذاری دولتی سعودی هم از اعضای هیات مدیره اوبر است. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خود از عوامل مستقیم صدور دستور ترور جمال خاشقچی بوده و وی هم در مصاحبه ای در شهریور ماه گذشته، قتل خاشقچی را یك اشتباه توصیف كرده بود.

1398/08/21
22:38:45
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: اینترنت , زمینه , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل