در كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

دستورالعمل خدمات پیامك انبوه اضطراری تصویب گردید

دستورالعمل خدمات پیامك انبوه اضطراری تصویب گردید به گزارش تعمیر تلفن كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، دستورالعمل خدمات پیامك انبوه اضطراری را تصویب كرد.به گزارش تعمیر تلفن به نقل از مهر، این دستورالعمل در جلسه شماره ۲۹۲ كمیسیون تنظیم مقررات و در جهت اجرای بند ۳-۲ مصوبه شماره ۲۷۰ این كمیسیون به تصویب رسید.
بر مبنای این دستورالعمل، پیامكهای انبوه اضطراری فقط در شرایط بحران، مطابق تعریف سازمان مدیریت بحران كشور یا شرایط اضطرار كه تنها شامل موارد در رابطه با امنیت ملی است، قابل ارسال خواهد بود.
با توجه به اینكه اطلاع رسانی وقوع بحران در سطح ملی بر عهده وزیر كشور و در استان ها و شهرستان ها بر عهده استاندار و فرماندار است، محتوای پیامكی تائید شده توسط مراجع مذكور، در سطح ملی توسط كارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران كشور كه در وزارت ارتباطات مستقر است و هم در سطح استان و شهرستان ها توسط كارگروه استانی مدیریت بحران، به عرضه كنندگان خدمات ارتباطی ابلاغ می شود.
بر اساس این مصوبه، اطلاع رسانی و محتوای پیامكی موارد در رابطه با اضطرار باید با تائید مراجع ذی صلاح تعیین شده توسط شورایعالی امنیت ملی صورت گیرد. این موارد توسط سازمان تنظیم مقررات به عرضه كنندگان خدمات ابلاغ می شود.
همچنین مطابق این مصوبه، عرضه كنندگان خدمات ارتباطی موظف می باشند در قالب ابلاغ كارگروه های ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران، نسبت به ارسال بموقع پیامك های انبوه اضطراری اقدام نمایند.
علاوه بر این، این نكته مورد تاكید است كه پیامك اضطراری باید جنبه فوری داشته باشد و متن پیامك تا حد ممكن، مختصر و صرفاً دربرگیرنده اطلاعات ضروری باشد.
كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این مصوبه را در ۹ ماده به تصویب رسانده و تاكید كرده است كه این مقررات برای ارسال پیامك های سریع هم لازم الاجرا است.

1398/06/29
13:19:05
5.0 / 5
4368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل