به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نكنید!

به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نكنید! به گزارش تعمیر تلفن یكی از هكرهای معروف اخیرا خطاب به كاربران درباره استفاده باردیگر از پسورد های قبلی و قدیمی حساب های كاربری خود در شبكه های اجتماعی مختلف اخطار داده است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، در سال های اخیر به شدت مسئله حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه افراد حقیقی و حقوقی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و كارشناسان و محققان امنیتی هم با پژوهش و بررسی های دقیق خود تلاش دارند كه علاوه بر اخطار به كاربران و صاحبان سرمایه و كسب و كار، به شركت های تكنولوژی هم اخطار دهند كه در مورد امنیت سرویس های عرضه شده خود نهایت دقت را به خرج داده و در صورت ضرورت به مرتفع ساختن ضعف های امنیتی مربوطه بپردازند.
بر مبنای سفارش كارشناسان و بررسی كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، یكی از بزرگترین و مهلك ترین اشتباهاتی كه كاربران مرتكب آن می شوند، استفاده از پسورد های یكسان برای حساب های كاربری مختلف در شبكه های اجتماعی آنهاست.
حالا اخیرا یكی از هكرهای معروف كه جرم های سایبری گوناگونی را مرتكب شده بود، خطاب به كاربران اخطار داده است كه اگر می خواهند احتمال نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی موجود در حساب های كاربری شان را به حداقل برسانند، نباید به هیچ عنوان از پسورد های قبلی و قدیمی خود باردیگر استفاده كنند.
این بدان معناست كه كاربران همینطور باید توجه داشته باشند كه به صورت همزمان هم نباید از رمزعبور و پسورد های یكسان استفاده كنند در غیر این صورت هكرها قادر خواهند بود به راحتی اطلاعات و داده های شخصی مورد نظر خویش را از راه ارسال ایمیل و پیام های spam به كاربران به دست آورند و در جهت رسیدن به اهداف خود از آنها سواستفاده كنند.
طبق گزارش وب سایت nsecurity.sophos، این هكر در طول مدت زمان فعالیتش توانسته بود به ۱۶۸ میلیون اكانت نفوذ یابد و از این طریق ۱.۴ میلیون دلار كسب درآمد كرده بود.
وی كه در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط پلیس فدرال آمریكا (FBI) دستگیر و بازداشت شد، هفته گذشته در اولین لحظات آزادی وی از زندان، در مصاحبه و گفتگویی اختصاصی با وب سایت زد دی نت تاكید و تصریح كرد: من بر این باورم كه استفاده باردیگر از پسورد های قبلی مورد استفاده كاربران در حساب های كاربری آنها بزرگترین اشتباه و ضعف امنیتی در جهان امروز به شمار خواهد رفت و امنیت سایبری كاربران در فضای مجازی را به مخاطره خواهد انداخت.1398/06/28
20:40:26
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل