سردار جلالی: مقابله با نفاق در فضای مجازی از مرصاد سخت تر است

سردار جلالی: مقابله با نفاق در فضای مجازی از مرصاد سخت تر است تعمیر تلفن: رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به اینكه منافقین دست پنهان آمریكا در «جنگ شناختی» مقابل ملت ایران هستند، اظهار داشت: به نظر من مقابله با این مدل نفاق جدید در فضای مجازی سخت­ تر از پیروزی در «عملیات مرصاد» است.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی، در مراسم بزرگداشت شهدای عملیات مرصاد، با اشاره به اینكه برای تحلیل عملیات مرصاد، باید به ریشه ­ های آن رجوع نماییم، اظهار داشت: در نیمه پایانی جنگ راهبرد اصلی كشور این بود كه ایران بتواند بر قسمتی از خاك عراق مسلط شود تا در مذاكرات سیاسی جهت دریافت خسارات كشور دست برتر را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه در این مرحله عملیات­ بزرگی همچون «والفجر ۸» انجام شد كه توانستیم تلفات بسیار زیادی بر دشمن تحمیل نماییم و بزرگترین دستاورد تصرف سرزمینی یعنی قطع ارتباط عراق با دریا را بدست بیاوریم، افزود: در «عملیات كربلای ۴ و ۵» نیز توانستیم خیلی از قابلیت­ های ارتش صدام را از بین ببریم و همین عامل سبب شد تا صدام و آمریكا احساس خطر كنند كه اگر ایران با همین روند پیش رود پیروز قاطع جنگ خواهد بود.
جلالی با تاكید بر اینكه در این برهه آمریكایی­ ها با همكاری اعراب مرتجع منطقه طرح جدیدی جهت تقویت ارتش صدام را در دستور كار قرار دادند، افزود: در همین دوران ما طبق استراتژی خودمان در مناطق مرزی در جنوب، غرب و شمال غرب عملیاتی را انجام دادیم و در حال طراحی عملیات بزرگ «والفجر۱۰» جهت آزادسازی حلبچه بودیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به اینكه در روزهای جنگ، خیلی از تجهیزات و ادوات نظامی صدام از بین می رفت، اما به سبب پشتیبانی های همه جانبه سریعا توان نظامی آنها ترمیم می شد، اضافه كرد: جریان استكبار در این حوزه حتی از در اختیار گذاشتن سلاح های ممنوعه مثل تسلیحات شیمیایی نیز هراسی نداشت و عراق در سال های اختتام جنگ نسبت به سال های ابتدایی چندین برابر بیشتر نیرو داشت.
این فرمانده ارشد نظامی دوران دفاع مقدس، با تاكید بر اینكه در ماه های پایانی جنگ و در داستان از دست دادن فاو، به صورتی نیروهای نظامی گرفتار غافلگیری شدند؛ چونكه نیروهای ایرانی به سمت حلبچه رفته بودند، اضافه كرد: بنا بر این بعد از حملات سنگین عراقی ها زمان زیادی لازم بود تا انتقال نیرو صورت گیرد و همین مساله موجب شد تا بعضی از سرزمین هایی كه گرفته بودیم از دست بدهیم.
جلالی با اشاره به اینكه در همین ایام سوژه پذیرش قطعنامه مطرح شده بود، ولی صدام تلاش داشت تا از تمام منابع مالی و لجستیكی برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده نماید، اضافه كرد: بر همین مبنا دور تازه ای از حملات بعثی ها به ایران آغاز شد و پیشروی هایی انجام دادند و به صورتی جنگ در ایام پایانی آن باردیگر شروع شده بود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به اینكه در این ایام پیامی از طرف امام خمینی (ره) برای فرماندهان نظامی نقل شد كه در آن بر ایستادگی و پیروزی اسلام و مسلمین تاكید شده بود، افزود: همین عامل موجب شد تا جبهه ها باردیگر از نیروهای داوطلب پر شود بطوریكه در بعضی مناطق ما مشكل تامین لباس و تغذیه نیروها را داشتیم.
جلالی با تشریح این نكته كه در این ایام بین قرارگاه های مسئول جنگ، هماهنگی‎ها و هم­افزایی ها ارتقا پیدا كرد، افزود: همین مسئله موجب شد تا دشمن باردیگر پس زده شود و عقب نشینی كند.
وی افزود: در چنین شرایطی كه كشور در حدود ۱۰ جبهه درگیر جنگ شدید بود منافقین تصمیم گرفتند كه به كشور حمله كنند و آنها خیال می كردند ایران در ضعیف ترین شرایط خودش قرار دارد و طرح آنها این بود كه با تجهیزات نظامی خودشان را به تهران برسانند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به اینكه این حمله در شرایطی روی داد كه قرارگاه نجف در جبهه جنوب در حال دفاع بود، اظهار داشت: همین عامل موجب غافلگیری اولیه شد و منافقین توانستند از سمت قصر شیرین حمله كرده و با عنایت به اینكه در سرپل­ ذهاب و كرند هم مقاومتی انجام نشد به اسلام آباد غرب رسیدند كه در این منطقه با رزمندگان اسلام درگیر شدند.
وی با تاكید بر اینكه منافقین برنامه داشتند در مسیری كه برای خودشان متصور شده بودند، یعنی از كرمانشاه، همدان و تهران هر فردی كه پاسدار یا روحانی بود و یا وجهه حزب­ اللهی داشت اعدام كنند، اظهار داشت: آنها به فجیع ترین وضع ممكن در اسلام آباد غرب دست به این جنایات زدند و وحشت زیادی در میان مردم منطقه ایجاد كردند.
جلالی با تشریح اینكه در این ایام مرحوم هاشمی رفسنجانی به كرمانشاه آمدند و یك حكم دستی به سردار احمدی ­مقدم دادند تا در زمان غیاب شهید شوشتری، مامور مقابله با منافقین شوند، افزود: شهید صیادشیرازی نیز در منطقه حضور پیدا كردند و با استفاده از ظرفیت­ های هوانیروز ارتش، دشمن را در منگنه قرار دادند و از جنوب كشور دو لشكر به منافقین حمله كردند و از سمت منطقه دالاهو نیز یگان های پیشمرگ مسلمان و یگان های بومی سپاه آغاز به مقابله كردند و عملا منافقین محاصره شدند و دستور عقب­نشینی صادر كردند، هرچند كه تلفات بسیار سنگینی دادند.
وی با اشاره به اینكه در عملیات مرصاد نزدیك به دو هزار نفر از منافقین كشته شدند و حدودا همه سلاح ها و تجهیزاتی كه با خودشان آورده بودند منهدم و یا به غنیمت گرفته شد، اظهار داشت: عملیات مرصاد نشان دهنده این است كه صدام در بهترین شرایط خودش در دوران جنگ نیز نتوانست از سد نیروهای رزمنده ایرانی عبور كند.
جلالی در بخش بعدی سخنان خود با تاكید بر اینكه سازمان منافقین ادامه همان جریان تاریخی نفاق است كه از صدر اسلام وجود داشته، اظهار داشت: منافقین سال ها مامور سركوب جریان های شیعی داخلی عراق بودند و جنایت های بسیار زیادی را مقابل مردم مظلوم این كشور انجام دادند.
وی با تصریح اینكه منافقین همواره بازیچه دست آمریكا بودند و البته برای آنها دارای تاریخ مصرف هستند، افزود: خوشبختانه امروز عراق از لوث وجود منافقین پاك شده است اما حالا آنها در مقری در آلبانی حضور دارند كه نفاق جدید را این دفعه در فضای مجازی پیگیری می كنند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور با اشاره به اینكه آمریكایی ها از منافقین در جنگ شناختی بهره می گیرند، اظهار داشت: خیلی از كامنت هایی كه سرشار از نفرت، توهین و استهزا است از طرف همین منافقین، آنهم با اكانت های فیك بارگذاری می ­­شوند.
جلالی با تاكید بر اینكه در خیلی از غائله­ ها رد پای منافقین هویداست، اضافه كرد: خیلی از جریان­های خبری در فضای مجازی كه ضد­نظام و ضدانقلاب است ریشه­ در عملیات­ روانی منافقین دارد كه اساس آن برپایه «دروغ» است.
فرمانده قرارگاه پدافند سایبری كشور با اشاره به اینكه منافقین تلاش دارند تا از برخی ضعف­ های اقتصادی داخلی بهره برده و فرمان شورش صادر كنند، اظهار داشت: در اتفاقات سال قبل ما شاهد بودیم كه همین جریان فیك خبری نقش زیادی در القای كمبودهای غیرواقعی كالاهای اساسی داشت.
وی با اشاره به اینكه شبكه­ های اجتماعی غیربومی جولانگاه تروریسم جدید منافقین است، اظهار داشت: آنها در تلاش هستند تا بر افكار عمومی و ذهنیت جامعه ایرانی تاثیر منفی بگذارند و یاس، ناامیدی و ناكارآمدی جمهوری اسلامی را القا كنند.
جلالی با تاكید بر اینكه به نظر من «جنگ جدید با منافقین در فضای مجازی سخت­ تر از عملیات مرصاد است»، اظهار داشت: ما باید سطح «سواد رسانه ای» مردم را ارتقا دهیم تا كاربران فضای مجازی بتوانند قدرت تشخیص جریان­ های فیك و دروغین را داشته باشند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور همین طور با تصریح اینكه قسمتی از برنامه­ های دشمن در فضای مجازی برآمده از داده كاوی (Data Mining) بیگ­ دیتای (Big Data) ایرانی ها است، اظهار داشت: شاید اطلاعات خصوصی یك فرد در شبكه­ های اجتماعی در نگاه اول ارزش چندانی نداشته باشد اما تجمیع اینها یك كالای باارزش و راهبردی به نام بیگ­ دیتا ایجاد می­كند كه امكان تحلیل دارد و از دل آن می­توان اطلاعات باارزش به­ دست آورد.
وی با اشاره به اینكه این بیگ­ دیتا می­تواند اختلاف­ نظرها، سلایق، نوع ذهنیت و علایق مردم را بسنجد، اظهار داشت: دشمن با استفاده از همین كلان­ داده ­ها برنامه های عملیات میدانی شورش، اغتشاش می نویسد و اجرا می­ كند و آمریكا، رژیم صهیونیستی و برخی كشورهای مرتجع منطقه نیز خریدار اصلی كلان­ داده های ایرانی ها هستند.
منبع:

1398/05/08
21:58:57
5.0 / 5
4843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل