استفاده فیس بوك از هوش مصنوعی برای نقشه برداری بهتر جاده ها

استفاده فیس بوك از هوش مصنوعی برای نقشه برداری بهتر جاده ها تعمیر تلفن: فیس بوك با استفاده از هوش مصنوعی، به نقشه برداری راحت تر و بهتر از جاده ها می پردازد.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا و به نقل از فیس بوك، همه ما می دانیم كه تمامی نقشه ها به مرور زمان دستخوش تغییرات می شوند. برای اینكه بلایای طبیعی، زمان و زیرساخت های جدید اكوسیستم طبیعی را تغییر می دهند.
به همین خاطر فیس بوك به حل این مشكل در نقشه برداری كمك كرده و یك سیستم هوش مصنوعی ساخته كه پروسه نقشه برداری جاده ای در سراسر جهان را تسهیل می كند.
اصولا بیشتر نقشه ها برای مناطق بسیار توسعه یافته طراحی شده اند و خیلی از مناطق جهان از قبیل جاده های خاكی را دربر نمی گیرند.
شركت های گوگل و اپل هم تلاش خودرا كرده اند تا نقشه های جاده ای تهیه كنند. ولی تمركز اصلی آنها روی شهرهای بزرگ، كسب و كارهای شناخته شده، آدرس های معروف و وسایل نقلیه عمومی بوده است.


حال فیس بوك نقشه ای طراحی می كند كه مناطقی كه كمتر به آنها سفر می شود را نقشه برداری كند و در این راستا با پروژه های " اوپن استریت مپ"( OpenStreetMap ) همكاری كرده و با كمك هوش مصنوعی نقشه خیابان ها را بروزرسانی كرده است.
در این پروژه هزاران مایل از جاده های نقشه برداری نشده تایلند و دیگر كشورها نقشه برداری شد. طی یك سال و نیم اخیر بیشتر از ۳۰۰ هزار مایل از جاده های تایلند نقشه برداری شد.


منبع:

1398/05/04
14:04:54
5.0 / 5
5102
تگهای خبر: اپل , سیستم , شركت , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل