بیت كوین چگونه استخراج می شود؟

بیت كوین چگونه استخراج می شود؟ تعمیر تلفن: برای پاسخ به این سوال كه بیت كوین ها چگونه استخراج می شوند باید گفت استخراج ارزهای دیجیتال اینگونه است كه دستگاه های استخراج كننده (ماینرها) برای حل جواب معادله ای كه پاداش آن همان بلاك چین یا ارز دیجیتال است، اعداد را یكی بعد از دیگری امتحان می كنند تا سرانجام به نتیجه درست برسند.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، ارزهای دیجیتال كه با نام ارزهای رمزنگاری شده (cryptocurrency) شناخته می شود، ارزهایی هستند كه توسط سرورها و كامپیوترهای قدرتمند ایجاد می شوند. این كامپیوترها و سرورها كه تنظیمات خاصی لازم دارند، برمبنای قدرت پردازش، سخت افزار و نرم افزاری كه دارند می توانند این ارزها را استخراج كنند و قدرت استخراج ارز با واحدی با نام هش ریت (Hash Rate) یا نرخ هش محاسبه می شود.
استخراج بیت كوین بی شباهت به استخراج طلا نیست. بیت كوین ها در طراحی پروتكل وجود دارند (مثل طلا كه در معادن وجود دارد) اما هنوز قابل دسترسی نیستند (مثل طلاهایی كه هنوز از دل خاك بیرون كشیده نشده اند). برمبنای پروتكل یا همان قوانین بیت كوین، فقط تعداد ۲۱ میلیون واحد از آن وجود خواهد داشت. استخراج كنندگان بیت كوین یا ماینرها كاری انجام می دهند كه به وسیله آن می توانند به بیت كوین برسند.
ماینرها با تولید بلاك هایی از تراكنش های معتبر و اتصال آنها به بلاك چین پاداش دریافت می كنند. یك نود در شبكه بیت كوین، كامپیوتر قدرتمندی است كه نرم افزار بیت كوین را اجرا و با مشاركت در انتقال اطلاعات به حفظ كار شبكه بیت كوین كمك می نماید. هر كسی می تواند با دریافت بلاعوض نرم افزار بیت كوین و اختصاص برق و فضای ذخیره سازی كامپیوتر خود، یك نود را اجرا نماید.
برخی از نودها شرایطی ویژه دارند كه به آنها نود ماینینگ (همان ماینر) می گویند. در ابتدای كار بیت كوین همه نودها ماینر بودند اما امروزه نودهای ماینینگ با نودهای صرفاً اعتبارسنج كمی تفاوت دارند. نودهای ماینر، تراكنش ها را در بلاك ها جمع آوری و سپس آنها را به بلاك چین اضافه می كنند. اضافه كردن بلاك به بلاك چین مستلزم حل كردن یك معادله ریاضی پیچیده است كه فقط با حدس زدن اعداد امكان پذیر است.
كامپیوترهای قدرتمند ماینر اعداد را یكی بعد از دیگری امتحان می كنند تا بتوانند جواب معادله هر بلاك را به دست آورند. راهكاری به نام تابع هش این امكان را فراهم می آورد تا بتوان خروجی را پیش بینی كرد؛ بدین سبب ماینرها راهی جز امتحان كردن اعداد در تابع هش ندارند تا سرانجام به نتیجه درست برسند. همین طور هش به وجود آمده باید با چند صفر شروع شود كه كار حدس عدد را خیلی مشكل می كند.
این یك پروسه رقابتی است. اولین ماینری كه به جواب معادله و هش صحیح برسد، برنده می شود و آنرا به بقیه نودها اعلام می كند. بلافاصله تمام ماینرها از كار روی آن بلاك خاص دست برمی دارند و برای بلاك بعدی باردیگر رقابت از سر گرفته می شود. بعنوان پاداش این كار، مقداری مشخص از بیت كوین كه توسط پروتكل تعیین شده است، به ماینر برنده تعلق می گیرد. ماینر همین طور تمام كارمزد تراكنش های یك بلاك را هم دریافت خواهدنمود.
از ملزومات استخراج ارز در روش ماینینگ، یك كامپیوتر یا لپ تاپ با قدرت پردازش بالا (سیستم های قدرتمند مخصوص بازی یا كارهای گرافیكی) هم چنین توانایی روشن نگه داشتن سیستم به مدت طولانی است. هرچقدر بیش تر بتوانید سیستم را روشن نگه دارید و نرم افزار استخراج را اجرا كنید، درآمدتان بیش تر خواهد بود. هم چنین اتصال اینترنت (بدون قطعی و با پایداری بالا) مورد نیاز است و یك اتصال اینترنت معمولی كه امروزه همه با آن دسترسی دارند كفایت خواهدنمود. فقط این اتصال باید پایدار باشد تا پروسه استخراج قطع و وصل نشود.
بعد از فراهم كردن ملزومات، مراحل استخراج شامل ثبت نام و نصب نرم افزار از یك وب سایت استخراج ارز می شود. بعد از آن نرم افزار را اجرا كرده و پروسه استخراج آغاز می شود. این نرم افزار برمبنای قدرت سیستم شما و بازاری كه برای ارزها وجود دارد، به صورت خودكار آغاز به استخراج بهترین ارز مناسب می كند.
هم چنین لازم است یك كیف پول برای ارز مورد نظر ایجاد شود كه بعد از انجام پروسه استخراج، ارز به كیف پول منتقل شود و درنهایت این ارز دیجیتالی به ریال تبدیل گشته و فروخته می شود.
البته باید توجه داشت به سبب این كه استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سیستم های كامپیوتری نیازمند قدرت سیستم و گرافیك بالاست، این كار اگر تنها با استفاده از سیستم های خانگی همچون كامپیوترها و لپ تاپ های شخصی صورت گیرد، چندان به صرفه نخواهد بود و نه تنها برق بسیار زیادی را طلب می كند كه در صورت استفاده از برق خانگی، هزینه زیادی را به شخص استخراج كننده تحمیل خواهد كرد، بلكه احتمال لطمه به دستگاه و حتی سوختن آن هم وجود دارد؛ بنا بر این است كه برای این كار به سراغ دستگاه های ماینر می روند.1398/04/25
15:05:34
5.0 / 5
4777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل