در آمریكا

دسترسی به اطلاعات كاربران آزاد می شود!

دسترسی به اطلاعات كاربران آزاد می شود! تعمیر تلفن: بنظر می رسد كه دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا در نظر دارد رمزنگاری فوق پیشرفته موسوم به end-to-end encryption را ممنوع اعلام نماید.


به گزارش تعمیر تلفن به نقل از ایسنا، رمزنگاری فوق پیشرفته موسوم به end-to-end encryption سالهاست كه از طرف غول های تكنولوژی و شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های پیام رسان و سرویس های شبكه های اجتماعی به منظور افزایش حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات شخصی كاربران در فضای مجازی مورد استفاده قرار گرفته است.
اما حالا به نظر می آید كه مقرر است این روش محبوب برای حفظ حریم شخصی از طرف دولت دونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا ممنوع و متوقف شود، چونكه الگوریتم های به كار رفته در رمزنگاری اختتام به اختتام این امكان را به دولت و سایر نهادهای نظارتی و امنیتی همچون پلیس، وزارت دادگستری و وزارت بازرگانی نمی دهد كه در صورت نیاز اطلاعات افراد موردنظر را بازیابی كرده و به آن دسترسی داشته باشند.
بر اساس گزارشی كه در اندروید پلیس آمده است، در جلسه ای كه اخیراً در شورای امنیت ملی آمریكا برگزار شده است، در مورد احتمال ممنوعیت استفاده شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن و غول های تكنولوژی از فناوری مذكور مذاكراتی انجام شده و سخنانی گفته شده است اما هنوز تصمیم گیری نهایی در این خصوص صورت نگرفته است. طبق این گزارش، شورای امنیت ملی ایالات متحده با نهادهای امنیتی و بزرگ دخیل در این مورد همچون پلیس، وزارت دادگستری و وزارت بازرگانی در حال رایزنی و مذاكره است.
این روش با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری فوق پیشرفته علاوه بر نهادهای نظارتی و امنیتی حتی به خود شركت های توسعه دهنده پیام رسان های مربوطه نیز اجازه دسترسی به مكالمات رد و بدل شده و اطلاعات شخصی كاربران را نمی دهد.
مقامات كاخ سفید اعتقاد دارند كه این الگوریتم ها امكان ردگیری و ردیابی سو استفاده كنندگان از فضای مجازی همچون افرادی كه به انتشار اخبار كذب و دروغین، تصاویر و ویدئوهای مستهجن و غیراخلاقی، تصاویر خشونت آمیز و تروریستی، فروش مواد مخدر و سایر كار و فعالیت های غیرقانونی می پردازند، را در اختیار نهادهای مسئول و دولت ها نمی گذارد و باید جلوی آنرا گرفت.
منبع:

1398/04/10
19:58:57
5.0 / 5
4377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

تعمیر تلفن

fixtel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تعمیر تلفن محفوظ است

تعمیر تلفن

تعمیر تلفن، تعمیر موبایل